bugün

sonunu hiç bilmediğim ama küçük prensesimle olmasını istediğim yarınlardır.
(bkz: türkiyeden siktir olup gitmek)
en çok ben yaşayacam! sözlükteki herkesi gömecem!!

şaka şaka oyuncu olacağım.
okulu bitirmek. yani inşallah.
gelecek hedeflerinin ne kadar sığ olduğunu görmemi sağlayan başlık.

askere gittim. yazıcı yaptılar. yeni gelenlere bir sürü kağıtlar vs. doldurtuyoruz. tabi ben sonra hepsibi tek tek okudum, meraktan de, işsizlikten de, ne dersen de işte. anketlerden birinde gelecek hedefleriniz nelerdir diye bir soru var. gelen askerlerin %70'i kısa dönem üniversite mezunu ve cevaplar ekseriyetle; iyi bir iş bulmak, evlenmek, ev almak, araba almak falan diye cevaplanmış. hemen döndüm kendime baktım. 26 yaşındaydım. iş var, evlenmişim, evi aldık, arabayı aldık hepsi de kendi alın terimizle yapılmış. lan dedim bu adamların kafalarına göre benim hedefim kalmamış. sıçtık dedim. dante gibi daha 35'e bile gelmeden ne yarısı hepsini bitirmişiz ömrün. acaba dedim yine dante gibi cehenneme, arafa veya cennete yolculuğa mı çıksam vergilius'u bi yerlerden bulup. hemen aklıma geldi benim hedefler bunlar değildi çok şükür. hemen yolculuktan vazgeçtim. "mutluluk bir seyahat şekli olması gerekirken, bir türlü ulaşılamayan istasyonlar haline geliyor." bu müthiş cümleyi düşünürken, siz sözlüğün genç ergenlerine diyorum ki, hayatın olağan akışı içerisinde yaşanacak şeyleri hedef olarak koymayın önünüze, sonra afallarsınız. cevapların birçoğu hedef değil amaç aslında.
19 Yaşında öğrenciyim. Uzman çavuş olmayı düşünüyorum. Liseden bu sene çıktım. Halkla ilişkiler kazandım fakat gitmeyi hiç düşünmüyorum.
pek çok hedefim olmasına rağmen hepsinin sonu tek bir amaca çıkıyor, ne kadar güzel. şunu da düşünüyorum peki ya o andan sonrasında ne olacak bunu önemsemiyorum sonrasını düşünmüyorum. ama o dili öğrenmem gerek hem de fazlasıyla.
yüksek lisans, ingilizce öğrenmek vs.
Yüksek maaş hesaplamalarına sahip, çalışanlarına iyi davranılacak ve kendi yağında kavrulabilecek saygın bir şirketin genç sayılabilecek bir yaşa sahip Ceosu olmak.
ayıkido yapmak.
Akşam hava eser ise balkonda bir demlik çayı laps laps laps içmek.
Japonyaya gitmek ve japon mutfağını işin uzmanlarından tadıp, kapsül otellerde kalarak bisikletle şehirleri turlamaktır. Öncesinde de japonca öğrenme hedefi yer alır.
Dünyayı gezip görmek.
laz olmak.
iman selameti içinde ölmek .her zamanki tek hedefim .
birgün himalayalarda çadır kurup yanımda getirdiğim semaverde çay yapıp içmek.
Hedef akdeniz.
hemşireliği okuyup konservtuarı bitirip oto tamircisi olmak.
Seri katil olmak ve yakalanmamak . Milletvekili olmak , Faizci olmak v.s .
üniyi bitirmek. para kazanmak. audi a3 almak. sonrasina bakarız.
Allahın izniyle sınıfı geçmek inşallah.
Bugün kü hedefim neyse gelecekteki hedefim de odur. Azıcık aşım kaygısız başım şeklinde açıklanabilir.
Artık büyüyunce mühendis olcam tarzı hedeflerden de bıktım yemin ederim. Çünkü sadece umut, sadece lafta, hiçbiri de gerçek olmıcak yanı yalan mı. Boşuna uğraşıyoruz. He umut biter mi bitmez, oyunu bozmadan soylıyım o zaman, maddi sıkıntılar içinde olmayan 1 aile kurayım yeter. Kızım olsun, yeter.
insaat mühendisi olup paranin dibine vurup enistemle klasik araba ve motor koleksiyonu yapmak. tabii birde dünyayı gezmek var sanırım motorla yaparım onuda.
doktor olup paranın amına koymaktır. Cok zengin olursam capslerdeki tuvalet kağıdı için para kullanmayı gerçekleştiricem.

Not: yok be para güzel silmez. Yapmam öyle bir şey. iyice de iğrençleştim.