bugün

yazarların hayatını etkileyebilen filmlerdir.

bir tanesi var ki o çok özel haddinizin bilin sizinle paylaşmayacağım fakat başka bir filmden detay paylaşacağım.

üzüntümü geçirmek için veya moralim bozuk olduğunda yada çok korktuğumda koşuyorum ve çok iyi geliyor bana.

run forrest run! bu çınlıyor kulağımda hep gülümsüyorum.(bu repliği aşık olduğum kızdan duymak istiyom)

tavsiye ederim arkadaşlar yoğun duygular yaşadığınızda koşunuz.

forrest bile koşarak iyileşti kıps.
(bkz: rang de basanti) - tarih, gençlik, siyaset vs.
(bkz: black) -azim, hırs, emek.
(bkz: 3 idiots) -dostluk, hayaller ve hedefler.
(bkz: taare zameen par) -zaten türkçesi "her çocuk özeldir".
benim yolum filmidir izlediğinizde burada yazılmamış ama aslında bağıran duyguların ne olduğunu anlayacaksınız.
(bkz: sha po lang)

(bkz: IP man)
döngel kerhanesi.

ben keskin karakteriyim.
Reza naji. Serçelerin şarkısı.
(bkz: antichrist)

kadının kendi klitorisini kestiği sahneyi uğunarak izledim. Lars von trier'in kadın cinselliğine cephe aldığını gösterdiği bir filmdir. Bir annenin sevişirken zevki yarıda bırakamayıp, pencereden düşen çocuğunu kurtarmamasından duyduğu suçluluk bu şekilde anlatılmamalıydı. Ama zaten adam rahatsız etmeyi hedeflemiş ve başarmış.
(bkz: osama)
(bkz: sarhoş atlar zamanı)
(bkz: kaplumbağalar da uçar)
(bkz: süreyya yı taşlamak)
(bkz: bir ayrılık)
(bkz: kanlı elmas)
(bkz: altın ve bakır)
(bkz: ayın ardındaki güneş kandahar)
interstellar.
Suicide room.
(bkz: forrest gump)
Old boy.
emanuel serisi.

şaka lan şaka. the godfather.
yakın zamanda izlediğim zindan adası.
(bkz: the green mile)

izleyeli seneler oldu esasında. konusuna zaten laf edemeyeceğim fakat Micheal clarke duncan'ın oyunculuğu filmi zirvelere taşıyan en önemli faktör denilebilir. o rolü hakkıyla verebilecek başka bir oyuncu düşünemiyorsunuz. izlerken içimin acıdığını ve gözlerimin kan çanağına döndüğünü hatırlıyorum. Şuan dahi hüzünlendim ah be duncan.
(bkz: emanuella serisi)
şahin k. denizden çıkan adam.

Ufkumu açan filmlerin ilk sırasındadır.
güncel Önemli Başlıklar