bugün

Y A K A L A N M A M A K.
Her zaman ne yapıyorsak onu yapıyoruz. Dışarı çıkmıyoruz o da var tabi. Biraz da teslimiyetçi olun yazar arkadaşlarım kader de ne varsa o olur. Elinizi günde yuz kere yıkayarak kaderden kaçamazsınız.
cep kolonyası maske bir cep kolonyası daha yedek maskeler c vitamini hapları ıslak mendil sirkeli suyla evi komple temizlemek. 2 aylık birikmiş bulaşığım vardı onu bile yıkadım. derdine dert olayım korona.
3 günde bir, sadece ekmek almak için evden çıkıyorum.
Evden çıkmıyorum.
home office çalışıyorum.

ihtiyaçlarımı Online sipariş ediyorum.
Gelen her şeyi eldivenle teslim alıp önce balkona koyuyorum. Aciliyeti ve bozulma ihtimali olmayanlar 6-7 saat balkonda kalıyor. Diğerlerini de ya deterjanla yıkıyorum ya da yıkamaya uygun değilse, çamaşır sulu bezle siliyorum.
Balkonda beklettiklerimi de çamaşır sulu bezle silip yerlerine koyuyorum.

Risk grubunda olduğum için ekstra dikkat etmeye çalışıyorum.
Deterjanı bile deterjanla yıkıyorum.
Neyse, sağlığımız yerinde.
buna da şükür.
her gün 1 şişe kolonya içip vicudumu içeriden dezenfekte ediyorum.
Tck ya göre çiftçilik, hayvancılık veya bu mesleklerle doğrudan ilişikli olan meslekler tecrit yasasından üretici olarak muaf tutulacaktır diyor
Bende ziraat mühendisi olarak bu muaflarla bir arada çalışmak zorundayım ve yaş olarak olmasa da sağlık olarak risk gurubundayım
Elimden geldiği kadar korumaya çalışıyorum kendimi ama ne kadar sürer bu yarım ciğerle bilmiyorum
Siz yine de hakkınızı helal edin
Kolonya döküyorum yeter. Evet.
Koronayim zaten... sizi gülerek okuyup hayatımı sürdürüyorum herkesi öpmek istiyorum
1. Kişisel hijyen,
2. Ev temizliği,
3. Gönüllü karantina,
4. Resmî uyarılara uyma,
5. Morali yüksek tutma (umut).
görsel
Yok. Allahın verdiği canı allah alır. Covid19 için önlem alanların da allaha şirk koştuğunu düşünüyorum.
Neye dokunsam önce bismillah diyorum, besmele çekmeden dokunmuyorum.