bugün

Bira ve kuru et.
Kitap ve kahve, sadece bu ikisi olsun yeter.
Seyahat & konaklama.
(bkz: su)
(bkz: gaz)
Eğitim ve sağlık.
KESE köpük - masaj.
Maç biletleri ve kitaplar.
su.

ikincisini düşünmedim.
Eğitim ve sağlık.
Bedava olmasını istediğim tek şey her şeydir.

Sokrat.
Şarap ve sigara.
baklava.
Yaşamak.
ev ve arabadır. bedavadan verselerde ömrümüzü bunlara sahip olmak için harcamasak yok yere. ülke çok daha güzel bir yer olurdu lan emin ol.
(bkz: beklenen esprinin bir türlü gelmemesi)
iletişim ile ilgili bilimum hizmet ve sağlık.
Ev ve araba, kaç kişi ömrünü bu topraklarda ev alicam araba alicam diye tüketip gitti bu diyardan da geriye malı bölemeyen küs evlatları kaldı.
toplu ulaşım ve sigara.

biz bu devlet baba diye bir kavram varsa toplu ulaşımı ücretsiz kullanmak hakkımızdır.

sigara da bedava olmalıdır. insanlar para vererek kendini zehirlemeli.
bira ve cips.
Kitap ve temizlik eşyaları .
elektrik,
su.

bu ikisi de kamu hizmeti "olmak zorunda". kamu hizmetleri de meccani yani ücretsizdir. aslında birinin değil toplumun tümünün bunu istemesi gerekli.
Eğitim ve kondom. bu ülkeye gerçekten ikisi şart. çünkü ne iletişim biliyorlar ne s*kişmeyi.
eğitim ve sağlık. bir de internet.
hiçbir şey ya. bir hizmet ve emekle bize sunulan her şey muhakkak ücretlendirilmeli. sömürünün engellenebilmesi için şart bu. eğitim, sağlık, ulaşım, güvenlik her şey. ücretsiz bir hayat en basiti insan sayısını artırır. patır patır herkes ürer; "nasılsa bakarlar" diyerek. böyle bir mallık olabilir mi? adam hayatında okul görmemiş, dil bilmez bir şey bilmez dokuz çocuk yapıyor. kim bakacak o çocuklara? ihtiyaçlarını kim karşılayacak? zulüm resmen. her şey ücretli olmalı. her şey. kapitalizm düşmanımız değildir. kapitalizm dostumuzdur.
incir...

çocukluğumda anneannemlerin bahçesinde yemeye alıştım. şimdi aynı evde annem var. bahçeye ben de diktim bir tane vs.
ulan milyonum da olsa yıllardır para verip incir alamıyorum hiç... elim gitmiyor... ruhuma yüreğime ters geliyor hep. senede bir kaç senede bir incir zamanı gidersem yiyebiliyorum bu yüzden.