bugün

bir hayli saçma olan olaydır.

--spoiler--

yıllar önce lise çıkışı (galiba lise sonduk) arkadaşlarla oturuyorduk.

muhabbet falan güzeldi her neyse bir adam geldi eli yüzü düzgün bir adam merhaba gençler dedi merhaba abi dedik geldi oturdu yanımıza.

önceleri gayet normal konuşuyordu dersler nasıl sınavlar nasıl gibisinden sonra mala bağlamaya başladı.

adam ağır saçmalıyordu.

kafamızı tuttu, gey misiniz lan siz? top musunuz lan siz? diye bağırmaya başladı.

abi noluyor demeye kalmadan ayağa kalktı, siz ne tür daşşaksınız lan diye bağırıp debelenmeye başladı. herkes bize bakıyor yoldaki gülsem mi ağlasam mı korksam mı bilemiyorum.

sonra tekrar normalleşti. sigaranız var mı dedi. sigara verdik. hadi iyi günler dedi gitti.

--spoiler--

yıllar sonra bir sonuca varacak olursam, bu adam bizden sigara alabilmek için bunları yaptı.
bazen insanı güldüren olaylardır.

1-2 yıl önce arkadaşlarla mekanın birine oturduk kafaları çekiyoruz. o dönemin kız arkadaşları filan yanımızda öyle gırgır muhabbet.

birayı içtik tabi, şiştik iyice, tuvalete gidiyim dedim. girdim tuvalete dayının biri kendi kendine konuşuyor. beni görür görmez başladı bana fırça kaymaya.

-insanı bi yanlız bırakmıyosunuz, iki dakika kendimizle konuşamıcaz mı şurda.. gibi şeyler söylemeye başladı. ben gülüyorum tabi, hem de cevap veriyorum adama.

-pardon dayı, rahatsız ettim kusura bakma dedim.

başladı gülmeye;

- gel seninle bir anlaşma yapalım. dedi..

- neymiş o dayı dedim. sarhoş ya dalga geçiyorum ben.

- hangi masada oturuyosun, deyince işkillendim ben. salladım bi yerler, orta taraftayım ben dedim.

dayı: üç deyince çıkarıp masaya vuruyoruz tamam mı?

ben: neyi masaya vuruyoruz dayı( anlamamazlıktan geliyorum)

dayı: dalgayı beya başka neyi olcak.

ben: adamsın dayı, afiyet olsun sana.. gülüşerek çıktım arkadaşların yanına döndüm muhabbete devam biz. neyse 15-20 dakika geçti. karşımda heykel gibi dikiliyor biri. kafayı bir kaldırdım kaldırmaz olaydım, dayı masaya gelmiş, bulmuş beni.

dayı: hani ortalarda oturuyordun sen, yarım saattir arıyorum seni.

ben, kem küm bir şeyler sallıyorum orda.. dayı demesin mi birden üç diye. gözlerimi kapattım eyvah dedim. dayı koptu gülmekten orda size afiyet olsun gençler dedi, bana bir göz kırptı gitti. sarhoştu ama insanmış dayım, gece boyunca güldürmüştür bizi, sağ olsun.
Geçenlerde parkta yürüyordum telefonla konuşuyorum büyük bir park. Süs havuzu var. 10 12 yaşlarında 2 3 erkek çocuğu girmişler havuza. Elleriyle suya vuruyorlar tam geçerken su geldi azcık bana sinirlenip "gerizekalılar aptallar.." falan bağırdım. çocuklar sinirlendi ve daha hızlı daha fazla sıçratmaya başladılar.
sonuç: 2 saniyede sol tarafım sırılsıklam.
Vakit bu yıl bahar vakti. Sokaklarda dolanip dilenmeyle karisik insanlara sarkintilik ederek para isteyenler ve bu isi bir de ellerinde yasin risaleleri ya da uZerinde ayetler yazili mini kart satarak yapmaya calisan insansilar var disarda. Bunlar niye var bilmiyorum ama varlar iste. Belediye zehirlese bir gece keske hepsini. Neyse dedim ya bahar vakti ogleden sonra isten cikmisim durakta otobus bekliyorum. Bunlardan biri geldi durakta ona yanasti olmadi buna yanasti olmadi en sonunda asil hedefi olan bana satasmaya basladi. Ben hic siklemedim bu tipi. Suratina bile bakmadim. Baksaydim gebertirdim orospuyu. En sonunda iki ayakli seytanlar var onlarin belasina ugrayacaksin diye kendince tehdit etmeye baslamisti ki yanimda bekleyen delikanlidan dayak yemeye basladi. Ehu ehu. Isi hak teala'ya gordureceksin demis atalarimiz. Oyle mutlu oldum ki. Bayagi a.ina koydu yani ucubenin.

Neyse iste devamli beni koruyan boyle bir melegim bulunur cevremde cok sukur.
parkin ortasinda bi çeşmede elimi yüzümü yikiyodum, ensemi islattim adamin biri abdest aldigimi sandi heralde, 'allah kabul etsin' dedi.
Uludağ sözlük diye bir yere denk gelip, orda bişeyler yazmak.
Geçen yıla kadar, bir buçuk yıl kadar bir süre tanımadığım bir numaradan her cuma mesaj geldi. Ben de muhtemelen numarasını kaydetmedigim birilerindendir diyerek, ayıp da olmasın diye her mesaja cevap "Teşekkürler size de" diyerek yüzeysel cevap verdim. Sonra canımın sıkkın olduğu bi gün dayanamadım. "Pardon ama numaralar silindi isminiz nedir" diye dayanamadım sordum. "Hüsniye ablanın görümcesi Necmiye değil misin sen" diye bi cevap geldi. Bakın bir buçuk yıl diyorum. Sacmasapan cevap yazdığım bir buçuk sene.
Üst geçitin en tepesinde düşüp kıçımın üstünde seke seke inmiştim aşağıya kadar.benim gibi kızın başına gelecek en saçma olay bence.
lise1. sınıftayım daha ilk haftası falan okulun, merdivenden inerken düşmüştüm merdivende dışarıdan dı, okulun bahçesine bildiğinuzandım. bende gözlerimi kapatıp tepki vermedim bayıldı sansınlar diye mk.
Açık olmak. Bu kadar embesilce bir duygu olamaz hayatta.

Adres versem toplanıp beni dövmeye gelir misiniz lan?
Burak özçiviti çirkin bulduğum için eşcinsel sanılmam.
pttyle kargo yollayacaktım. gerekli formu çirkin bir yazıyla doldurdum. sıra bana geldiğinde söyleyeceklerimi toparladım, görevli genç ve güzel kadına doğru yaklaştım. heyecanlıydım çünkü az sonra bir düzine insanın içinde saçmalayacaktım.

+merhaba kolay gelsin. kargoyla kitap gönderince indirim oluyordu değil mi?
- evet doğru.
+öyleyse ben harici hard diskimi gönderirken indirim istiyorum çünkü içinde yüzlerce kitap var, isterseniz kontrol edebilirsiniz.
önce biraz şaşırdı ve dişlerini göstermeden hafif gülümsedi. içinden mutlaka yine salağın birine çattık iyi mi demiş olmalıydı. benim aksime durumu toparladı ve artık yüzüme dahi bakmadan
-yalnızca somut, elle tutulur kitaplarda geçerli dedi.
ben öylece susakaldım çünkü saçmalığın daniskasını yapıyordum. ne demek yüz yıl geçmişe gelip kargodan dijital kitabı somut kitap olarak yutturmaya çalışmak, yemezler tabi. hizmet bedelini insanların aptal ifadeleri arasında ödedim ve toz oldum.
eşşeğe bindim.
Ekşi sözlükte zamanın birinde babamın isminde sözlük yazarı görmüştüm. O zaman da yaş küçük tabii. Ulan adam hep küfrediyordu baktım entrylerine. Daha çok inandım bu sefer sözlükte yazdığına. Sormuyorum ama kendime "ulan adam bilgisayardan anlamıyor nasıl sözlüğe gircek" falan fılan. Şifreyi sallayıp hesaptan çıkmıştım. Hâlâ içim acıyor mk o kadar yazar olduydum.
Bugün yolda yürürken annesinin kucağındaki bir çocuk beni görünce aaa Survivor aaa Survivor diye bağırmaya başladı akqiekaqowk. Giyimimden olsa gerek. Güldürdün beni kerata...
Bir trafik kazası nedeni ile sigorta firmasından kasko ile zarar tazmin edilecek. Atılan mail aynen şu;

“Firmanızca x tarihli kaza için hasar bedeli tam olarak karşılanacak olduğundan sakso miktarını iletebilir misiniz?”
Galiba az önce başıma gelendir.

Buzdolabından bir şeyler almak için telefonumu dolabın içine koydum aceleyle koyarken telefonum yoğurt kabına düştü...şu an hoparlörü çalışmıyor. Sabah aklımdan geçirmiştim "bu da iyi dayandı bozulmadı" diye, Gerçekten şansıma tüküreyim.
Birkersinde de sgk'lı iş bulmuştum.
Bana Minibüste şoföre uzatmak için para veren kişi, paranın üstünü almamıştı.
Şoför para üstünü bana çevirdi. Adam geri almıyor! Tam para verdim diyor.
Bende Parayı geriye uzattım. Bu seferde şoför almıyor.
Tenis hakemi gibi kafam bir sağa bir sola gitmişti.
Zaten minibüs kalabalık. Bende doğaçlama geriye doğru uzattım kolumu. Kim alırsa alsın hesabı. Ve Birisi alıp cebe indirdi parayı.