bugün

1999 tl 10 kuruş daha fazlasını beklemiyorum tamam eksilemeyin hadi iki bin olsun.
1850 net.
2023.

Şuan 1600 lira herhalde, 400 lira fazla verip her ürüne %50 nin üzerinde zam koyacaklar.

Bizim millet eline geçen paranın para etmediğini daha anlamadı, anlamayacaklarda.
2000 psikolojik sınırın altına düşmemesi gerekir, tahminim 2023,15 TL (küsurlu yazayımda bi boka benzesin)

Edit:3.15 le tutturamadım aq.
1800 artı agi kötü senaryo

iyi seneryo 1900 artı agi...
1853.5 bilmem kaç kuruş,ha merak etmeyin onuda zamlarla geri alırlar yedirirlermi..
net 1800 lira brüt 2200 lira. tabi gönülden geçen net 1000 lira olsun. madem bu kadar ferahız madem ekonomi bu kadar eyi madem asgari ücrete zam yapılırsa kutlu hükümetimiz kaynak yaratamaz o zaman zam değil indirim yapılsın.
en az 4000 olmalıdır.
en uygun alışveriş yeri olan halk pazarını dolaştığınızda varılacak sonuç bu.
halk pazarı fiyatlarıyla tbmm yemek fiyat listesi arasında çooook fark var.
Sırf bu küçük osmanciklar CHP ye inat, asgari ücreti 2000 seviyesinin üstüne çıkarabilir. Çünkü neden? Bunlar hicbirseyi halk için değil, muhalefete inat ve şov için yaparlar.
uçak aldık, bir saray daha yapacaz.

yol yabdık, köbrü yapdık.

halkımız fedakarlık yapmalıdır

bu sene asgari ücretin net 1000 tl olması, münasiptir.
800 lira hatta daha az olduğu dönemleri unutmuş gördüm birilerini .

https://www.youtube.com/w...h?v=xEvEpddJwiQ&t=89s
asgari ucrete zam yapilsa ne olacak maaslar yine hic olacak zamlarin ardi arkasi kesilmeyecek ha yine bir tahmin gerekiyorsa 1900 tl agi dahil olacaktir.
Gerçekçi olmak gerekirse 2000 tl öpüp başa konacak bir rakamdır.
Lakin devlet politikaları yine asgari ucrete zam gelirse herşey zamlanır korkusu yayıp 1900 tl ye razı edecektir.

Korku ve algı herşeye yeter.
En fazla 1.810 diyorum ve bahsi kapatıyorum.
geçmiş de cehape nin yaptığı gibi 10 bin tl dir .

bilen duyan varsa ulaşsın bana .
Bizim maalesef sistemde problemler var. mesela bakıyorsun enflasyon resmi olarak % 25 ama ocak ayından bu yana gelinen süreçte fiyatların hem 2 kat arttığını hem de gramajlarının neredeyse % 20 ye yakın azaltıldığını görüyoruz. bu nasıl % 25 ? halkın cebinden çıkan para ocak ayında 500 se bugün 1100-1150 civarı. neredeyse % 55-60 civarı bir para erime söz konusu iken 1950-2000 gibi komik ve ironik rakamlarla icraat yaptığını zanneden bir düşünce sistemi ile yönetiliyoruz maalesef. resmi rakamlara göre %25 * asgari ücret 2000 e tekabül ediyor tamam ama bu sadece enflasyon zammı yani bunun halka bir katkısı bir getirisi olmayacak aksine ocak ayında enflasyon oranınca yine zamlar binecek bunu da hesaba katan yok. yani o 2000 de olacak sana aralık ayının 1300 lirası. senin cebinden daha 300 lira gidecek ama kağıtta asgari ücret 2000 offf gosgoca eki bin veriyooo hökümet olacak adı. valla ne diyim s*kilmeye alışmışız.

hayırlı işler.
2575 TL. Evet.
2653 tl. Daha önce en çok 2523 tl olabileceğini tahmin ediyordum. Lakin biraz daha iyileştirme yapılacağını düşünüyorum.
brüt 3500 TL olacağa benziyor. buda agi hariç nette 2500 falan yapar.
ufak bir zamcıktır. tahmin etmeye gerek yok 2.324 tl 6.500 olacak değil ya.

edit: çok zam olmasın sonra zam üstüne zam gelir, ülke sıfırı çeker gibi yorumlar görüyorum. görelim lan ne olacak daha kötü ne olabilir amk ülkesinde. sıfırı görelim görmediğimiz için bu halde bu ülke. halk hakkını aramıyor , halk birbirine sahip çıkmıyor. devlet niye çıksın amk. bir keresinde bir ülkede yumurtaya zam yaptılar diye tüm ülke protesto etti daha ucuza indirdiler yumurtayı. burada 10 liradan satsalar tanesini kimse ses çıkaramıyor almaya devam ediyor , kendini zorluyor , çalıyor çırpıyor. be amk ülkesi karşı çıksana siksene hükümetin belasını. zam yaptığına pişman etsene?

ama yok sikilmeyi sever bizim insanımız 10 lira da olsa o yumurta alınır. her şey için geçerli bu sadece yumurta değil. mazottan , benzinden dünyanın vergisini alıyor 7 lira oldu kim sesini çıkarıyor ulan? almaya devam 15 lira da olsa alıyor mecbur hissediyor. be amcık çıkarsana sesini , yumruğunu masaya vursana. vuramaz , vuramaz.

neyse sik sik konuşmayın. dönüp kendi hatalarımıza bakalım önce.
2023 de asgari ücret 7500 liradan den aşağısı olmaz.