bugün

pek hatirlanmasi mumkun olmayan anilardir ama yine de birkac tane akilda kalmis seyler cikacagina eminim.

mesela ben oglenleri zorunlu uyuma saatinde pek uyumaz tuvalete gidip dururdum maksat zaman gecsin, basimizda bekleyen bir gorevli olurdu. onu hatirliyorum.

herkesin istisnasiz dogum gunu kutlanirdi. benimkinin kutlanacagi gun ogretmen cok feci dekolte giymisti. tabaklari masaya egilip koyarken falan guzel pozlar cikiyordu ortaya eheh.

baska ne yapiyorduk aklima gelmiyor aq. bak anaokulundan sadece tuvalet ve gogus dekoltesi aklimda kalmis. dengesiz bir insan olacagim belliymis galiba o zamandan.
Anaokuluna gidemedim. Nasil bir duygu bilemiyorum.
Olmayan anılardır.

Benim dönemimde henüz anaokulu yoktu belki türkiye de tek tük vardırda bizim muhitte ilçede hatta ilde bile yoktur.
Benim için de olmayan anilardir.

O değil de Bizim sınıfta anaokuluna gitmiş üç çocuk vardı üçü de gerizekali tavırlar sergiliyordu. anaokulunun hep çok kötü bir şey olduğu fikrini empoze ettiler çocuklarımı da yollamam ben egitirim onları canım çocuklarım.
bi kızın bana tokat atmış olduğu anılardır.bana gelip seni seviyorum demişti banane diye cevap vermiştim.o da vurmuştu bitane.eli de ağırdı heralde baya unutamamışım.
Okuldan kaçmıştım. Baya baya kaçmıştım okulun önünde salı pazarı kuruluyordu annem de pazardaymış gördü beni bir güzel dayak yemiştim.

Bir keresinde de çocuklar öğle yemeğine plastik bıçak getiriyor diye özenip bildiğin bıçak getirmiştim. Sınıf ablası bıçağı elimden almaya çalışınca olay çıkarmıştım. Beni bahçeye götürüp ikna etmeye çalışmıştı.

Yine sınıftan kaçmıştım bir gün bu sefer güvenlik işi sıkı tutuyor dışarıya kaçamıyorum bahçedeyim. Alt komşumuzun da kızı aynı okulda birinci sınıfta. Okula gelmiş komşumuz beni gördü kızdı sınıfa götürmeye çalıştı. Hurma ağacının dibinde dikenli bir fidan vardı onu kırıp kadını okulun etrafında iki tur kovalamıştım.

Bir gün de mal öğretmen tuvalete gitmeme izin vermemişti altıma işemiştim. Servisçi sidikli sidikli oturmama izin vermedi bütün yolu ayakta gitmiştim.
insan vücuduyla ilgili yapbozda yandaki kıza penisi gösterip "insanlar burdan çiş yapıyor" deyince kız öğretmene "hocam ynyny pipi dedi" diye ispiklemişti. Hoca gelip tokat atmıştı aq. Bu da böyle bi' anımdır. Net.

Not: kızın adı öykü bunu okuyorsan gel beni bul amk kızı seni. Net.
Sınıfa yeni bi kiz gelmisti kizla çok yakın olmuştuk ben ona kol kanat gerdim çocuk aklımla beraber oynardık başka kimseyle takilmazdi o sonradan o kız büyüdü güzelleşti geleceğe yatırım yapmışım o zamanlar.
Anaokuluna gittiğim ilk gün annemi pencerenin önünde göremeyince çok ağlamamdan ötürü benden büyük bir çocuğun elinden tutturulup eve yollanmıştım. ikinci gün gitmedim.

Anılar bitti.
Gaye diye bir kız vardı. ilk aşkım. Şimdi kimlerin altında acaba bilemezsin...
Okula gitmeden onceki gun babaannemde kalmistik uc kardes. Okulda babaannemin evinin dibinde okulun bahcesine girdigimde arkadasimi gordup diyip ablamin elini birakip gitmistim ablamda bir sey dememisti. Babaannemde bizi izliyordur diye mavi korkuluk gibi bir seyin arkasina saklanmistim. Biraz vakit gecip insanlar azalmay baslayinca kosa kosa kendi evime gittigimi hatirliyorum. En az 15 dakika koşmustum. Allahim tamam kaciyosun da git parka kac neden eve kaciyosun. Bende ki de ne anne sevgisiymis. Normalde kizlar babasina duskun olurlar ama.

Ilk askim berat hic unutmam. Cizgifilm izleme saatinde hep onunla oturmak isterdim o da cadoloz rümeysa diye bi kizla takilirdi. Sirf bu yuzden hic sevmezdim o kizi. Hep en arkaya minderlerini koyar gecerlerdi. Rumeysa cadalozu hep kahkaha atardi. Pislik sey. Neyse bende uzulurdum bu duruma bizim sinifinda boyle baya buyukce bi cocugu vardi. Beni hep korurdu ben cok sakar biriyimdir, yere dusunce hep ayaga kaldirirdi. Adi oguzhandi megersem bende onun ilk askiymisim. Cocukluk iste bizde hep onunla otururduk cizgifilm saatinde. Scooby do da hangi karakter oldugumuzu soylerdik. Ben vilmayim dedigimde o da ben firedyim derdi. Ama onlar sevgilii dedigimde olsuun demisti. Capkin cocuk senii.
Anaokuluna gitmedim ki. Dolayısıyla yoktur.
Hocam her sınıfın bir başkanı var bizim neden yok deyip hocanın beni sınıf başkanı seçmesi ve benim bi triplere girip sınıfa ayar vermeye çalışmamdır. Hayır resmen küçükken en illallah ettiğim çocuk tipiymişim hiçte sevmem bu liderlik olaylarını hayret.
yoktur.

anam sağ olsun çok iyi hazırlamıştı beni okula.
Gıcık bi yasemin vardı. O zıkkım kız iteklemişti beni.
24 saat uyuma rekorum olduğu için hep uyuma saatlerini hatırlıyorum.
bir de bir arkadaşım dolaplara falan tırmanıyordu onu.
Anneme beni burdan al nolur söz bundan sonra uslu durcam diyip kızıyodum

Çok saçma ve sıkıcı geliyodu ya bir sürü aynı salakla boyama yapmak yemek yemek uyumak zamanım boşa gidiyo gibi burda harcanıyo gibi hissediyodum.
ahanda fırsat bu fırsat deyip yılların utangaçlığını itiraf ediyorum,sevgili ebeveynlerim çalıştıkları için 3 yaşından 6 yaşına kadar sık sık anaokulu öğretmeni olan teyzeme postalanmışlığım vardır ve her nedense aktif ama dertsiz olma çabası içinde bir insandım ,yani kendi işini illede sessizce ,kendince çözme derdi bir gün yapıştırıcının üstüne oturup yırtık etekle kalkıp çaktırmamışlığımda vardır ,yaşça benden büyük olan o sümüklü veletler tarafından hırpalanıp çaktırmamışlığımda ama jübilem ses getirmişti .nasıl sıkışmışım nasıl ama teyze olan öğretmen ortalarda yok bakıcıda suratsızın önde gideni ,kaldı ki kış ve tuvaletler sınıfın dışında ayrı bir bölmede tek gidilmiyor ve sonuc her yerde çiş var ,5 yaş travmasıdır bu o gün bu gündür o son raddeden ürkerim .
gitmemiştim.

ne var yav gitmedim işte.
öğle arası kapıda büyük kuzenim vardı. dedi hadi bugün yemeği bizde yiceksin annen evde yok diye. ben de hiç sevmiyorum onları o zamanlar. kapıdan oğlanın biri gidiyodu evine doğru. tuttum elinden hadi sizin eve gidelim diye kaçmaya başladık. oğlan kaçırdım resmen. ev de baya uzakmış şimdi düşününce. sonra kapıyı açınca annesinin suratını felan hatırlıyorum kadın napacağını bilememiş arkamızda da soluk soluğa kuzenim gelmiş bağırıyo bana. sonra ağlaya ağlaya gitmiştim mecburen ahaha.
okuldan kaçıp ormanda kaybolmam. ormanın içinde yaşayan arkadaşıma gitmeye çalışıyodum. (bkz: cadı)
yoksa ben hayal gücümde mi kaybolmuşum lan?

bi de recep diye bi arkadaşı merdivenlerden itmiştim. sürekli peşimde dolanıyodu fena gıcık kapıyodum. recep bunu okuyosan senden çok özür dilerim.*
ismail diye bi çocuk vardı. Kafasını kalorifere vurmuştum.

iki üç kız barbi bebekle oynuyodu. Bende kafasini kopartmistim.

Kukla oynarlarken kafami cikartip böö demistim.

Telefon kulubesi vardi icine girip oynuyoduk. Catisina cikip atliyodum

Ceza olarak cizgifilmdenahrum kaliyordum. Cizgifilm izlerken hoca benim sandalyemi ters cevirirdi hep. Maldık ama mutluyduk lan aaah ah özledim.
Benim hiç anaokulu anım yok. Çünkü gitmedim.
Bulunduğum ilçede anaokulu yoktu.
yoktur. ben anaokuluna gitmedim.

çünkü çocukken çok zekiydim, ihtiyacım yoktu. diğer sıradan çocuklar o kadar zeki olmadıkları için ihtiyaçları vardı.
Cagri diye bir arkadasim vardi. Biz bu cagriyla ayni apartmanda oturuyorduk. Ailelerimiz de tanisiyor babalar ayni yerde calisiyor filan baya bi samimi durum soz konusu. Cagri anaokuluna benden birkac ay gec basladi. Ben de endiselenme ben varim geyikleri filan yapiyorum. Ama cagrinin pek umrunda olmadi bu durum. hamurdan figurler yapip ogretmene gosteriyor, aferin aliyor filan. O zaman anladim ki girisimci olmak fitratimda yok. Simdilerde iyi durumdayim. pasif degilim en azindan.

Yine bu cagriyla ilgili ikinci anim biraz dramatik. Cagrinin o donem isirma hastaligi vardi. Oyun oynarken mutematiyen isiriyordu. Ben de ilk baslarda bi daha birlikte oyun oynamamiza izin vermezler diye korkup soylememistim kimseye. Ama baktim dayanilacak gibi degil sinifta bile isiriyor anneme soylemistim. Bir sure oyun oynayamadik birlikte. ama simdilerde aramiz iyi, gorusuyoruz. Cunku neden gorusmeyelim?