bugün

yazarların her hangi bir yarışmaya girip aldığı madalyalardır. nasılda açılmamış bu başlık şaşırdım. neyse madalyaları geçip size bir anımı anlatacağım.

günlerden bir gün bir güreş musabakasına cidden hazırlanmışım. kilom az çıksın diye uğraştım ama benden fazla olanlara düştüm o gün. küçüğümde en fazla 13 yaşımdayım neyse işte çıktık mindere o salak güreş mayosuyla yandan küçük pipim fırtlamış. karşıma bizim okuldan bir arkadaşım çıktı. böyle diğer sporlardada var sanırım elinle selam edersin rakibine. bu it oğlu it elime yapıştı çekti beni bende o an boş bulunmuştum nasıl düştüysem yere dizim yamuldu. hiç hareket edemiyorum. karate kid gibi yılmadım ama öyle filmlerde ki gibi de olmuyor. birde yalnışlıkla ah dizim diye inlemedim mi çocuk oranın acıdığını anlayınca oraya yüklendi. ucunda satsan bi lira etmez bir madalya için o kadar direndim ki anlatamam ama olmadı olamadı adam yendi beni.

bu benim aklıma nereden geldi. bu şerefsiz gitmiş facebook'a fotoğraf koymuş mal mal oradan. koskoca olimpiyatlar geldi geçti aklıma gelmedi ama o iti görünce direk aklımda bunlar canlandı.

ama ey bu ve bunun gibi şerefsizler hayatta hep siz kazandınız. hep böyle bizim gibi saflardan yararlandınız ama gün geliyor devran dönüyor. bak şimdi sen mühendislikte taşak koklarken ben psikolojide buram buram am kokluyorum.

aldığım madalyalara gelirsekte bir torba madalyam var güreşten. birde basketboldan var.
bizim okulun madalya basma makinası olduğunu düşündüğümden aldığım madalyaları önemsemiyorum.
6. ve 7. sınıflar arası futbol şampiyonu 8. sınıflar arası futbol ikincisi bir de okul da masa tenisi şampiyonluğu. kazandığım madalyalar hala durur.
lisedeyken sırf notum yükselsin diye katıldığım altınboynuz koşususundan kazandığım madalyadır. sonuncu olmuştum. evet.
15 km'lik bursa kent maratonu sonunda aldığım bir madalya oldu bu sene. yanlışlıkla katıldık ama olsun.
NHL international buz hokeyi red wings takımında oynamayı kabul etmiş, o yıl ki başarılarımdan dolayı aldığım kırmızı kanat şeklinde madalyadır.
3 bant bilardo turnuvasında, marmara ikinciliğim var.
yarışmaya 2 kişi katılmıştı.