bugün

silinen ve silik olmayı hakeden birtakım troll ve sapıkların bir daha sözlüğe üye olmasını zorlaştırmak adına yapılması gereken hamle.

evet, adam abaza, sapık başlıklar açıyor, atatürk'e, peygamber'e hakaret ediyor, kendisi üç kuruşluk eğlenecek diye milletin keyfini kaçırıyor, hakederek silik oluyor, bir bakıyorsunuz ertesi gün benzer bir nick almış yine sözlükte yazıyor.

e be kardeşim, bu adam madem tekrar yazar olacak, sen bunu cezalandırmıyor, ödüllendiriyorsun resmen.
halbuki bu tipleri silik değil de süresiz çaylak yapsan, aynı cihazdan üye olamayacak, gidip başka yollar deneyecek ve birkaç deneme sonrası da o yollar da tükenecek ve bir daha sözlükte yazamayacak, kimse de rahatsız olmayacak.

bu yüzden bu tipleri silik değil, süresiz çaylak yapmak gerek.

ha, ayarlar menüsünden de çaylak olan yazarın kendi hesabını silme seçeneğini kaldırdığınızda bu sorun kökten çözülür.

nacizane uyarım.

iyi geceler.
Kesinlikle dikkate alınması gereken çözüm. Ancak dikkate alan olur mu bilmem.
Modların bile en az 3 tane feyk troll hesabı bulunan sözlükte siklenmeyecek görüştür. Çünkü trollük sözlük reytingi için gerekli bir elzemdir.
daha önce başıma gelmiş üstelik sebepsiz çaylak atılmış ve en son hesabımı silmeme neden olan yıldrma politikasıdır.

zaten yapılıyor bu.
duyar kasıcı ve facebook haberciliği yapan 50'lik dedelerde çaylak olsun. evet.
hmm süresiz çaylak oldum demek ki yeni hesap açamıyorum silik olsaydım yeni hesap açardım wtf ?!?!?

edt: ya aynştayn gibi açıklama yapmış amk adam yazarlığı onaylanır onaylanmaz teli değiştiriyor zaten öfff.
bu tengir budun şey değil mi la, gidip gidip geri dönen?

ilk denemenin bu gereksiz tengir budun üzerinde yapılması gerekir.
amma da aforizma

bu işi yapan adamlar belli

böyle bir niyet varsa ?

istemiyoruz diye mesaj atarsın.

gerisini kendileri düşünsün.