bugün

Ivan goncarov - oblomov
Cengiz aytmatov gün olur asra bedel.
Montaigne denemeler.
Steinbeck - bitmeyen kavga.
java kitabımdır. öyle bir etkiledi ki beynim yandı kulaklarımdan duman çıktı.

onun haricinde mümin sekman'ın her şey seninle başlar kitabı.
sınıfsız dünya saadeddin elibol .
Boyalı Kuş J. Kosinski
aslında bir çok kitap var etkileyici olan ama ilk sırada albert camus- yabancı diyebilirim.
Arthur schopenhauer- yaşam bilgeliği üzerine aforizmalar.
kuran-ı kerim.

edit: eksileyen gavurlar ya-na-cak-sı-nız.
uçurtma avcısı ve çalıkuşu.
(bkz: uçurtma avcısı) -khaled hosseini.
(bkz: uğultulu tepeler) -emily bronte.
(bkz: beyaz gemi) -cengiz aytmatov.
henüz okumamış olduğum kitaptır.
Simyacı epey bir güzel kitap.
vedat türkali- bir gün tek başına.

ilk okuduğum romandı. sonra çok kitap okudum ama bu kadar etkilendiğim olmadı. roman 60'lı yıllarda devrimci olan bir adamın mutsuz evliliğini, bu süreçte karşısına çıkan genç bir kadına duyduğu imkansız aşkı anlatıyor. kitapta sistem, evlilik kurumu yerden yere vuruluyor. ezber bozan cinsten. mutlaka okuyun tavsiye ederim.
dijital kale.
Şeker portakalı sanırım. Hüngür hüngür ağlayarak bitirmiştim.
etkilendiğim birçok kitap var ama son zamanlarda en etkileyici olanı;

(bkz: bozkırkurdu)
Toprak Ana, Cengiz Aytmatov
kafamda bir tuhaflık - orhan pamuk. kafka-dönüşüm
imkansızın şarkısı nedense o kadar kitap içinde o. bence bana lise aşklarımı 3. bir görüş açısıyla bakmamı sağladı. gençliğimi tekrardan hatırlattığı için olabilir.
heinrich böll - 9.30'da bilardo.
Belki okuduğum en güzel kitap olmayabilir ama en çok etkilendiğim kitap 1984. Kitabı gece bitirdikten sonra uykuya daldım ve saçma sapan bir ton rüya gördüm. Rüyalarımın da ne olduğunu hatırlamıyorum ama o geceyi uykusuz geçirmiş gibi yorgun kalktım. Gerçek olmayacağını biliyorum ama haala şükür ediyorum öyle bir zaman da yaşamadığım için.
Cin Ali’nin atı. Beni baya etkilemişti. Ah o at neler çekti bi bilseniz. Ayrıca bir ata yazılmış ilk kitap olabilir.
Daha piyasaya çıkmadı geçen kitap fuarına da gittim ama bulamadım ama okuduğumda eminim etkiliyecektir. ilber Ortaylı ATATÜRK adlı KiTABI.