bugün

Hiçbirşey olmadı bugün.
yazar olduğu sanılan kişilerin neden mutlu olabileceğini, olduğunu sorgulayan başlık.

sonunda yazarlara mutlu oldukları "şeyler" sözlük tarafından 2020 yılı sonunda hediye olarak dağıtılacak mı? diye düşündüren anket mi araştırma mı anlaması zor bir konu!..
sevgiliyle, tuttuğum galatasaray takımının maçını izledim. maçı geçtim neyse de sevmek sevilmek çok güzel şeyler. en büyük sevgi birbirini sevmek.
annemin sabah kahvaltı hazırlamış olması.
Ölüme bir gün daha yaklaşmış olmak.
Yok gibi. Her gün yok. Püh.
Gelen zamların ardından kıvrım kıvrım kıvranan akplilerin öğrenilmiş çaresizliklerinin yüzlerine yansıması beni çok mutlu ediyor.

Biride çıkıp yeter artık demiyor diyemiyor çünkü adamın beyninin sorgulama kısmı yetişmemiş.

Tek umudum akp ye oy verenlerin %5 nin başkanlık seçiminde CHP ye oy vermesi veya sandığa gitmemesi işte o zaman (bkz: her şey çok güzel olacak).
Az önce Kahvaltı masasını toplarken kalan kahvaltılıkları streçliyordum neyse içmek için ayırdığım çayı da streçlemiş ve buzdolabına koymuşum bi anlık dalgınlıkla. Farkettiğimde kendime baya güldüm.

Kendimi yine kendim mutlu ediyorum, canım kendim öptüm seni yanaklarından.
atatürk gibi bir komutana- dehaya - kahramana sahip olmak.
cuma gününün ve zafer bayramının sevinci var diyebilirim. biraz da üç gün sonra pazartesi günü olan yaklaşan doğum günüm için. bir şey olacağından değil, zaten yaşım bir yaş daha geçeceğinden üzülmem lazım aslında. ama şey için. hayata dair yapacaklarım için, planlarım için başlangıç tarihi belirleme açısından yani.
aylardır şu kapakları attırmamaya toplatmaya çalışıyorum defalarca attılar. ve karşılaştığım güzel manzara, canınızı yerim len.

not: hepinizi eğiticem olum.
görsel
Ne ağlarsın benim zülfü siyahım şarkısını çalmış olmak.
Bir yerlerde hatırlanmak.
Bugün arabayi park ettiğimde isparkcinin gelip Arabamın plakasıni kaydederken 15 dk dolunca ücreti alicam demesinin üstüne arabayi 14.dakkada geri dönüp çekmem.

15 tl kârdayım.
Balık sevdiğim için ve evde tek başıma yapmadığım için arkadaşımın bu akşam balık yemeğe çağırması.
bugün de yaşıyor olduğumu farketmek.
Bir rüya beni mutlu etti.
bir çikolata gördüm kardeşimin dolabında yemek istedim ama beni linç eder diye dokunmadım. bir anlık sevindim sadece.
Bugun okulda bi romana basladim cikis zilinden once bitti kitap.6/7 saatte bitirmeme mi sevineyim dersleri dinlemedigime mi yanayim.ama kitap cok iyiydi be.
görmek istemediğim birisini görmedim. bu eziyetten kurtuldum. bu mutluluk bana 1 hafta yeter.
Onunla konusmak.
Sabah domates- biber aldığım manavın “ öğrenci misin yavrum burda?” Demesi.
Yine küçük gösterdiğim mutlu sabahlardan biriydi.
Günlerden cuma olması.
geceden yağan yağmur sonrasında mis gibi bir cuma gününe erişmek. nedense umut doluyum bugün. hayır yani bir gelişmede yok ama, hani her gecenin bir sabahı vardır cümlesini hissini hissediyor gibiyim. hayat bir şekilde devam ediyor. olan her olumsuzluğa olan oldu deyip, yeniden başlamak gerek hayata.
izmirde yağmur damlaları görmek.