bugün

belki bir hayal kahramanı, bir büyük filozof, ünlü bir yazar, ünsüz bir mahalle esnafı, bıçkın bir abi, seksi bir bayan, değişik bir siyasetci ve aklımıza gelmeyen örnek aldığımız kişiler.

(bkz: mustafa kemal atatürk) *
(bkz: karga)
kendimden başka kimi örnek alayım?
sözlüğe ilk geldiğim zamanlarda örnek aldığım mı desem yoksa imrendiğim mi desem bilmiyorum ama entrylerini zorla okutup illa ki son entrylerini okutan yazarlar vardı. onlar hala içimizdeler ne mutlu ki hala burdalardır.
her yazar "yazarlık" tabirini ekşi sözlükten öğrenmiştir. ekşi sözlükte okuduğu bütün entrylerin harmanıdır durum. yadsınamaz.
yazar: nermin abla nasılısn
nermin abla: iyiyim canım ne istiosun bakim.
yazar: senin şu pc örtüsü örneği var ya
nermin abla: hıı var. nolcek.* *
yazar: onu istiycektim. örneğini çıkartcam.
can...**
herkes tarafından merak edilen kişilerdir, bakalım en fazla kim örnek alınıyordur hatta bu örnek alınan kişileri önce ülkelerine göre sonra bir de şehirlerine göre sınıflandıralım ve sonuçlar diyerek yayınlayalım.

(bkz: hanım nerde benim şu gözlükler çocuklar anket yapmışlar)
atatürk demek isterdim ama onun üstün vasiflarina sahip degilim maalesef.
robert ressler
(bkz: atatürk)
(bkz: jose luis chilavert)
(#224265) ben zaten itiraf etmişim bunu daha önceden...
(bkz: can barslan)
(bkz: etyen mahçupyan)
(bkz: nuray mert)
(bkz: mehmet ali kılıçbay)
(bkz: fehmi koru)
bizim komşu fitnat abladan bi nakış örneği almıştım.
yaşama,olaylara bakış açısıyla kesinlikle
(bkz: umut sarıkaya)
çok konuşulduğuan göre: (bkz: orhan pamuk)
annem, evet bir güç ve sabır abidesi olarak annemi örnek alırım ben alsam alsam. ama öncesinde müslüman bir uuser olarak hz. muhammed.*
can dündar
üstad kemal sunal...
(bkz: atakurt)
***burdan benimki bir uzansaydı şöyle rusya ya bir attırsaydım şöyle ukrayna ya, belarus ta doğsaydım, benimki 33 cm olsaydı.
**yılbaşı piyangosu çıksaydı sözlüğe nasa dan server alırdım. birde sözlüğe en az yüz tane tema koysaydım. zall 99 da uludağ sözlüğü kursaydı. google da her aramada uludağ sözlük gelmez miydi? yılmaz güney türkiye nin tyler durden dır. *