bugün

Yazarlar tarafından diğer yazarlar için tavsiye edeceği dergilerdir. türkiye'de ihmal edilen bir alandır dergiler. bu her alanda yayın yapan dergi olabileceği gibi, o derginin bir sayısı, sayıdaki bir yazı da olabilir.

bursa'da yaşayanlar için olay gazetesinin yılda iki defa çıkarmış olduğu bursa'da yaşam dergisi gerçekten kapsam olarak çok geniş. parlak kuşe kağıda basılı. tek olumsuz tarafı çok fazla reklama yer vermesi. ancak bu da şehrin ticari ve sanayi hayatını göstermesi bakımından geleceğe bir kayıt olarak düşünülebilir.

edit:playboy'un yazılacağını tahmin etmiştim. adamlar artık dergiyi çıkarmama kararı almışlar. Iki binli yıllarda basılı bu tarz bir yayının artık talep görmeyeceğini açıklamışlar. bizim ülke geriden geldiği için bir yerlerde takılı kaldık. ülkeyi çağ atlatacak hamlere ihtiyaç var.
(bkz: playboy) (bkz: fhm)
Trendy vardı bir ara hala var mı bilmiyorum ama cok severdim. 1 lira birşey di bakkalda okurdum ama almazdım. Çünkü cimri olmak bunu gerektirirdi.
Edebiyat seviyorsanız kafkaokur önerilir bide menshealt erkek dergisi var.
bir spor dergisi olarak socrates oldukça kaliteli. tek dezavantajı aylık olup 10 lira olması. bütçe yetmiyor her ay alıyordum okul açıldı açılalı baya düştü.

bunun dışında ot ve kafa dergileri önerilir. özellikle kafa zengin yazar kadrosu ile baya göze batıyor.

sinema olarak hayal perdesi'ni takip ederim. alt yazı aylık olduğu için her ay dolu bir dergi çıkmıyor haliyle. hayal perdesi 2 aylık.

bir de umut'un naber'i var. 3 aylık dergi ama 2 günde bitiyor. o yüzden yavaş tüketilmeli*

psikeart var 2 aylık pskiyatri ve sanat tabanlı olan bir dergi. her sayı farklı bir konsept ile satışa çıkıyor. son sayının konusu mutluluktu yanılış hatırlamıyorsam.

ve gene bir sinema dergisi olarak psikeart'ın çıkartığı psikesinema var. onu daha inceleme fırsatım olmadı maalesef.

eyyorlamam bu kadardır.

edit: başka peron ve lafügüzaf adında fanzinler de var. fanzinler iyidir dostlar.
Playboy dergiyi cikarmayacak degildir aksine icinde ciplakligi kaldirip yollarinia devam edecekler,bunun icin de internet sitelerinden cipkaligi kaldirmislar ve sitenin ziyaret edilme sayisi 4-5 katina cikmistir.