bugün

yazarların zeka sınırlarını kendince ölçmek, cevapları merak etmek için yapılan eylemdir. evet soruyu ben soruyorum.

4 tane adamı katil kaçırıyor ve boyunlarından kuma şu şekilde gömüyor.

görsel

-a: onunde duvar var, duvarin arkasinda b c d oldugunu biliyor ama goremiyor
-b: onude duvar var, duvarin arkasinda a; kendi arkasinda c ve d oldugunu biliyor ama goremiyor
-c: duvarin arkasinda a , kendi arkasinda d oldugunu biliyor ama goremiyor, onundekinin b oldugunu biliyor ve goruyor
-d: onundekilerin b ve c oldugunu biliyor ve ikisini de goruyor, duvarin arkasinda a oldugunu biliyor ama goremiyor.

kurtulmak icin tek sanslari iclerinden herhangi birisinin kendi sapkasinin rengini soylemesi,

-birbirleriyle konusamiyorlar, soru soramiyorlar, arkaya donemiyorlar, kendi kafalarinin ustune bakamiyorlar. ozetle gruptan tek bir kisi bir renk soyleyecek o renk kendi sapkasinin rengiyse hepsi kurtulacak. toplamda 4 kişi olduğunu ve 2 beyaz 2 siyah şapka olduğunu biliyorlar

-kim konusur?
-hangi renk oldugunu nasil bilir?

edit: cevap:

olayın çözümü d'nin "sessizliğiyle" başlıyor. şöyle düşünün d önünde 2 siyah şapka görseydi haliyle "e benim şapkam kalan 2 beyazdan biri olmalı" diye düşünürdü. bunu diyememesi, yani "sessizliği" diğerlerine b ve c nin farklı renkte şapka taktığını ifade ediyor.

bu bilgi a nin işine yaramaz, bir siyah bir beyazın kullanıldiğıni biliyor ama d yi bilmediği için kendi rengini soyleyemiyor.

b de aynı şekilde, farklı renkte şapka taktığını biliyor ama c yi görmediği için bir şey diyemiyor.

ama c, önündeki kişiyle kendisinin kesinlikle farklı renkte şapka taktığını biliyor, e b nin beyaz olduğunu da gördüğüne göre, kendisininkinin siyah olması gerektiğini fark ediyor, ve sesli söyleyebiliyor.
C kendisin siyah OLDUĞUNU der. Çünkü Arkada d ikisini de Görüyor ama ses etmiyorsa demek b ve c farkı renkler. Bunu anlayan c BAKIYOR b beyaz o zaman mantıken siyah der kendine.
C b'nin kafasindakine bakar ve açık renkli olduğu için kendi kafasındakinin yansimasini görür ve konuşur. Hepsi kurtulurlar.
C ve siyah * C, B'nin kafasındaki beyazı görür. c beyaz şapka giydiğini düşünür, d onun siyah olduğunu söyler ve samanlık seyran olur.
Cevabı; ölmeyi beklesinler daha kolay, Olan sorudur.
cevaplar da yapay olacaktır.
Arabayı doktor ile yaşlı hastaya verirdim. Ben de hatunla tanışırdım.
10 artı oy için bile bu soruyu çözmem.
cevap alınamayacaktır. evet.
gereksizdir. çoğumuz malız zaten. bu nasıl zeka sorusu amk amaç ne neye göre cevap vermek lazım. bir amaç olmadığına göre her cevap doğrudur. ben yaşlı hastayı es geçiyorum zaten vadesi yetmiş. şoför koltuğunu hastaneye kadar doktora ödünç verir yolcu koltuğuna kendim geçer kızı da kucağıma alırdım. evet.
Kimse bizim zekamızı ölçmeye kalkmasın.

-yazarlar.

T: saçma sapan sorulardır. Zeka ölçmeye yaramaz.
Hatunu arabama alır 112 yi arardım hastanın da doktorun da işi orda zaten. Onlara bi ambulans bize gezmeler.
zekama isabet etmeyen sorulardır zekâmı da alıp gidiyorum.
Boruyu bir ucundan ısıtmaya başlarız. Suyun geldiği taraf su geçişi olduğundan ısınmayacak diğer uca doğru daha sıcak su akacaktır. Böylelikle yönü bulmuş olabiliriz.
(bkz: sen sus şapkan konuşsun)
bir insan kendisine 2 el ateş edemez. bu yüzden hakim şıppadanak olayı anlamış ve adamı tutuklatmış.

ayy nolur ben bilmiş olayım.
edit: ben bildim ben bildim. şu an kendimi güzellik yarışmasında birinci olmuş gibi hissediyorum.

bu ödülümü dünya barışı ve afrikalı çocuklar için alıyorum. koalalar ölmesin!
o kadar gerizekalı olmama rağmen intihar eden insanın iki kez tetiğe basamayacağını ben bile biliyorum.
aslında hakimmiş katil. bakmış olayın tanığı var hemen bu mazlumun üzerine yıkmış.

türkiyede adalet işte.

hakimde fetöcüymüş hatta.

bilmiş olabilirim. bunlar ihtimaller.
En meşhuru: Lögar kapaklarının neden daire olduğu..
5 kuruş evet
aynı zamanda cebimde kalmış olan para miktarıdır kendileri.
Hadi arkadaşlar 25 kuruş diyin de soruyu soran kişiyi sevindirin.

1'i 5 artı oydan olan 5 artı oy istiyorum.

Ticaret bizim işimiz...
görsel
1.cevap:

Bir otobüste 7 kişi var.

7 * 2 = 14 ayak

Her birinin 7 çantası var

7 * 7 = 49 canta

Her çantanın 7 kedisi var.

49 * 7 = 343 kedi

Her kedinin 7 yavru kedisi var.

343 * 7 = 2401 yavru kedi

Her kedinin 4 ayağı var. Peki otobüste kaç ayak var?

7 kisi = 14 ayak

343 kedi = 1372 ayak

2401 yavru kedi = 9604 ayak

Toplam ayaklar 14+1372+9604 = 10990

Şoförü de sayarsak 10992.

2. Cevap:

Otobüsün ayağı olmaz, tekerleği olur. konu kilit.
Ayak kolay yiyosa otobüste kaç penis var bunu hesapla...
Cevap sonsuz çünkü her kedinin yavrusu var diyor... Ucu açık bırakılmış çantada ki kedilerin yavrusu onların yavrusu ve dahi onların yavrusu bu şekilde sonsuz bir kombinasyon. Bazı dostlar gereksiz mat kasmış.