bugün

savaşta ölmektir tabi bok yoluna gidilmeyecekse.
kırım kongo kanamalı ateşi.
ismi bile karizma aq.
ejderhayla savaşırken ölmek.*
Hayırlısı ile çok çok uzun ömürler cümlemize inşallah.

Elbette şehadettir. Ama şehadetin de en üst seviyesi olan "ilayı kelimetullah, islam ve iman tebliği" üzere iken ölmektir.

Oldu tebliğe yetmedin de, Ama yolunda, ama öğrenirken, bari niyetine girmişken. Bi ismi, diye kalkmışken.
lüks bir otel odasınında küvet keyfi yaparken kalp krizinden ölmektir.
savaşta onurunla ölmek-özgürlüğün için savaşırken ölmek.
Sevdiğin biri için ölmek.
aşırı viskiden ölmektir. viski gayet de asil bir içkidir.
ülke ve ülkü uğruna ölmektir.
arkandan ağlayacak ne kadar çok kişi varsa o kadar asildir ölümün.
inandığı değerler uğruna ölmek.
müslüman olduğum için benim için asil ölüm şekli allah yolundayken ölmektir.
(bu cümleyi okuduğunuzda aklınıza gelen ışid'i de allah'a havale ediyorum.)
günümüzde allah yolunda ölmek eskiye göre daha farklı gibi; önceden peygamberimiz (s.a.v) önderliğinde, sahabeler önderliğinde savaşlar vardı. (sözlük formatı gereği büyük harfle yazmak mümkün olmadığı ve ben de o isimleri küçük harfle yazamayacağım için bu yolu kullanıyorum, allah'ın yerine başka kelime kullanmanın doğru olmayacağını düşündüğüm için o öyle kaldı.)
günümüzde allah'ın adının anılacağı bir sohbete giderken trafik kazası sonucu vefat etmek de (her ne kadar bundan önceki, meydanlarda savaşarak şehid olmak gibi olmasa da) allah yolunda ölmek olur diye düşünüyorum ve inanıyorum.
allah herkese, hepimize hayırlı ölümler nasip etsin.
bence harakiridir... ötesi yok.
Görev başında sehadet çekerek şehit olmak.
Oturduğun yerde ese dosta nasihat verip vasiyetini açıkladıktan sonra kafayi sag çevirerk sessizce gözleri kapamaktir.
Not: dedem oyle olmus tabi o zaman ben dogmadigimdan ne nasihatindan ne de mirasından pay alamadım o ayri mevzu.
Şehit olmaktır elbette.
sevilen biri uğruna ölmek. ama fasa fiso sevilen değil anne baba kardeş veyahut onlara denk.
Sevdiğin birine gelen ölümcül darbenin önüne siper olmak.
ülkesi için savaşırken ölmek.
eceliyle ölmektir.
bana göre kuşkusuz kafadan tek kurşundur, gözünü bile kırpmadan.