bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    Simdi baskanlik sistemi diyelim;
    Bir amerikada vardir. Bir de turkiyedeki....
    Nukleer santral diyelim;
    Bi dunyadaki vardir. Bir de Turkiyedeki...
    ... constantin levine
  2. 2.
    Çünkü senin 7 kuvvetindeki depremde yerle bir olan ülkenin aksine dünyanın en ileri teknolojilerinden birine sahip olan japonya’da 9 kuvvet depremlerde tek kişinin burnu kanamazken, bu adamlar fukuşima nükleer santrali faciasını engelleyemediyse, türkiye babayı engeller.
    7 -1 ... itsgonnabeanotherblackout
  3. 3.
    çünkü deprem konusunda hiçbir tecrübesi olmayan ruslara yaptırılıyor amk mun santrali.
    lan rusa yapı mı yaptırılır. adamların moskovadaki en sağlam yapılarını türkler yapıyor.
    japona yaptırıyorum desen eyvallah. yapsınlar. onlara güvenirim.
    ayrıca. altarnatif bi sürü iş kaynak var. git onların üzerine düş.
    nükleer enerji artık demode. bi dolu problem çıkartmaya gebe.
    neyse yapılsın. çok da korkmayın olmaz bişey.

sınırımızda 2 tane köhne nükleer santral çalışıyor zaten. önce onlar patlar buna gelene kadar sıra.
    2 -1 ... patates kafa
  4. 4.
    Kuracak kişilere ve daha önemlisi yapılacak denetlemelerin kalitesine güvenmiyorum. Ayrıca atıkların doğru ve güvenli bir şekilde saklanacağına da güvenmiyorum.
    yoksa nükleere karşı değilim.
    3 -1 ... kahtali mici gaz dolu kici
  5. 5.
    yazarlara sorulan sorudur. sahsi görüsüm, temiz enerjiden yana oldugu için, degil türkiyede dünyanin tamamindaki doga düsmani enerjilere karsiyim. kendi çapimda bunlara da karsi duruyorum efendim. neyse, olay akkuyu ya gelecek olursa, söyle düsünmek lazim, %90 bir sikinti çikmayacak, çünkü dünya çapinda nükleer enerji kullanilmakta olan bir sey ve çok fazla var. ama sadece bir iki sorun yasanmis. istatistiksel olarak zaten kaza yasanma olasiligi düsük. velhasil olay o degil. çünkü herhangi bir terslikte sadece o bölge degil bütün kita etkilenecek, haberiniz yok. nükleer sizinti-patlamadan bahsediyoruz dingiller. siz radyoaktiviteyi oyuncak zannettiniz heralde mal degnegi insanlar. ben arastirmaci oldugumdan arada radyoaktivite ile çalisiyorum. ki benim çalistigim izotoplar sadece ve sadece çok zararsiz isimalar yapanlar, hani derler ya deriden dahi geçemeyen cinsten. ki bütün önlemleri de almama ragmen korkuyorum. çünkü bunun sakasi olmaz. sonra da çikip sunu diyorsunuz, ermenistanda bile varmis bizde de olmaliymis. arkadas, sen diyorsun ki benim rant elde ederken saniye dahi durup düsünmeyen devletim bu akkuyuyu buna alet etmeyecek, ve diger bütün örneklerinin aksine, kontrolü ve düzenlemeleri prosedure uygun adam akilli bir sekilde yapilacak. bu yüzden sorun cikma ihtimali sifira çok yaklasacak. bu dedigime siz inaniyor musunuz? eger inaniyorsaniz bisiktirol diye bir sey var onu deneyin, yok inanmiyorsaniz da alternatif enerji kaynaklari için konusmaya baslayabiliriz.
    4 -1 ... foret noire
  6. 6.
    (bkz: nükleer santrallerin cayır cayır enerji üretmesi)
    -1 ... salvatoreadamo
  7. 7.
    güneş enerjisi santrali kurulması daha iyi olur.
    1 ... butarzdabenim
  8. 8.
    elektrik kesintisinin nedenini bile doğru düzgün belirleyemeyen bir ülkeyiz nükleer sızıntıyı fark edemeyiz etsek de düzeltemeyiz.
    2 -1 ... ultraviyole
  9. 9.
    nükleer santralin ne kadar gerekli olduğunu yanlış kaynaklardan öğrendikleri için.
    4 -2 ... chacker
  10. 10.
    Olası bir kazanın ülkemiz tarafından kaldırılabilineceğini düşünmüyorum, teknolojik anlamda dışa bağımlıyız sadece bu da değil kwh başına düşen miktar daha yüksek ve çevre ekosistemini mahvedecek. Kurulacağı yer çok yanlış en soğuk bölgenin seçilmesi lazım ama deniz taşımacılığı için Mersin isteniyor. Nükleer santralleri birçok ülke kapatma kararı aldı, Almanya 2020 ye kadar tamamını kapatma sözü verdi ve biz sadece 15 sene bize ait olacak olan daha önce denenmemiş bir maddeyi kullanarak santralin kurulumuna izin vermek istiyorsak durup bir düşünmemiz gerekmez mi?
    3 -1 ... ilhamperimnerdesin