bugün

Deprem bölgesinde oldugumuzdan kızlarla gündüzden bira cerez cips cikolata filan alıp denize karşı bir barakada kalmıştık. Tv yoktu, sabaha kadar radyo dinlemistik güzeldi.
O zamanlar daha 13 yaşındaydım
Rahmetli pederin tekel bayisi vardı
Benimde matematik güçlü olduğu için kasada dururdum..

Vay be sözlük ne günlerdi...
çapa tıp fakültesi üroloji servisinde vücudumda midedeki dahil 8 hortum ve 7 torba ile.
31 aralık 1999 gecesi..

Bankaların Digital kıyamet yaşayabileceği öngörülmüştü. Ama bir şey olmamış bankalar sorunsuz bir şekilde hesapları yeni binyıla aktarmışlardı.

Sayısal Loto çekiliş Tarihi de 31 Aralık 1999 gününe denk gelmişti ve Loto tarihinde ilk kez bu kadar Devretmişti. Bu durum Yine Rekor milli Piyango çekilişiyle beraber gelince heyecan iki Katına artmıştı..
doğalı henüz 3 yıl olmuş hayat beni erkenden yormuş halde iken, kağıthane muhitindeydim.
boğaziçi köprüsü üzerinde. kulağa çok saçma geliyor olabilir ama evet.

tüm arabalar saat 00.00'a gelirken köprünün üzerinde durmuşlardı, hepimiz aşağı inmiştik. köprünün üzerinde bir sürü insan, köprünün sallantısıyla birlikte boğazın birçok yerinden atılan havai fişekleri izleyerek girmiştik milenyuma.

zaman çok hızlı geçiyor.
%100 enflasyonla eski Türkiye'de girdik, kötü günlerdi.
milenyuma giriyoruz ve tek hatırladığım çindeki havai fişek gösterileri.

nerden baksan güzel reklam.

ilave: taksimde fortçulardan kaçan kızın otobüs durağının tepesine çıkması ve bi anda walking dead görsellerine benzer bi insan(?) selinin kıza uzanması. sanıyorum bu da 2000 di.
31 Aralık 1999 gecesi istanbul Bağcılar'da oturduğumuz evde, telefunken marka 55 ekran ebeveynlerimin çeyizi olan televizyonda ibo show izliyorduk, asena her zaman ki gibi dansını yaptıktan sonra ibrahim Tatlıses bir kulunu cok sevdim şarkısını söyledi. Evet yılbaşı gecesiydi. ibrâhim Tatlıses'in bir kulunu cok sevdim şarkısını dinledikten sonra efkarlanip kanali degistiren babamla birlikte Türkiye milenyuma girdi yazan bir manşet gördüm. Türkiye o gece bir kulu cok sevdi sonra da milenyuma girdi. ibrâhim Tatlıses ile birlikte. Milenyuma.
Bebek karyolamdadır olsa olsa.
Babamın testislerinde.

Edit: eksilemeyin bneler. Gerçeği söylüyorum.
deprem çadırında.
Bazı yazarların hatırlaması belki zor olacak , bu yazarların hafızasına kuvvet. Ama 95 ve üstü kişilerin hatırlamak için çok zorlanmayacağı bir tarih.