bugün

ilkokula başladım, mavi önlüğü giyip 5 yıl sürecek şirinler kategorisine girdim. okulun ilk günü hiç ağlamadım.

okula başlamadan önce kardeşim doğdu. annemin hamilelik sürecinde okuma yazma bilmeyen beni eczaneye yolluyordu babam "git bakalım nöbetçi eczane neresiymiş" diye.

aynı yıl resim yapmayı öğrendim. sarı ve turuncuyu birlikte kullanmaktan çok büyük zevk aldım.

dinozor merakım başladı. t-rex, ilk evcil hayvanım oldu. terminatör 2 ve kemal sunal filmleri ve tasolar. ha bir de bol bol olacak o kadar. uğur dündar'ın arena programının jeneriği... kömür sobası, bizimkiler ve parliament sinema kulübü...

ve türkiye'nin en karanlık yılında yaşanan olayları çocuk aklımla anlamaya çalışmam...
ilk 9 ay 22 gün boyunca hiçbir şey yapmıyordum. zaten sonrasında doğmuşum.
1993 yılında inönü Stadında verilen konser listesine bakın:

26 Mayıs- Guns’n Roses
20 Haziran - Elton John
25 Haziran - Metallica
13 Eylül - Bon Jovi
17 Eylül - Scorpions
23 Eylül- Michael Jackson
7 Ekim - Madonna..

allahım biz neyi nerde yanlış yaptıkta bu kadarını bile göremiyoruz.
ayranmıyorum ayranmıyorum diye mahallede dört dönüyordum. meğerse axl abiler, jackson abiler beşiktaşın göbeğine gelmişler.
askerlik.
levent yüksel'in bombastik albümünü dinlemekteydik.
bütün gün ağlayıp altıma sıçtığım kara günler..
muhtemelen çok mutluydu. çünkü, henüz doğmamıştı.
bisiklet sürüp, henüz imara açılmamış boş arazilerde delice futbol oynardık.
Mavi önlük giyiyordum. ilkokul 2-3'e falan gidiyordum.
portakalda vitamindim.
pepsi'nin yeni çıkan "max" isimli kocaman kola kutusunu ezerek futbol oynardık. işte ben o tenekeye kafa atmak suretiyle efsane bir gole imza atmıştım, doktor amca da kaışma 5 dikiş atmıştı *
(bkz: burayı amcalarla teyzeler basmış)
Yoktum ben.
3 tekerlekli bisikletimle sokakta takılmakla meşguldum.
babasının taşaklarında döl halinde geziniyordu. böyle ''fıçççıııkk fıççıııkk'' diye.
görsel
Sallanıyordum aha böyle chuck gibi.
uterus'ta takılıyordum.
Bakkala ekmek almaya gidiyordum. Aynı zamanda lıkır lıkır süt emiyordum
2 yaşında olduğuma göre altıma sıçıyordum.
güncel Önemli Başlıklar