1. .
  son zamanlarda gördüğüm bir kaç entry üzerinden analiz ettim ve gözlemledim. ciddi anlamda bir eksiklik var kimse kimsenin siyasi görüşüne saygı duymuyor. siyasi bir başlık açarken gerçekten de çekinir oldum artık.

  -ya gene tepkiler gelirse, ya gene saçma sapan yazarın bile anlamadığı bol keseden savurduğu kelimelerine karşılık vermek durumunda kalırsam.

  çünkü biliyorum ki onların bana yaptığı ve kendilerince eleştiri mahiyetinde olan mesajları (bana göreyse tamamen hakaret ve aşağılayıcı mesajlar)' na cevap vermezsem eğer;

  - işte bak gördünüz mü bu adam benim laflarım altında ezildi cevap veremedi.

  gibi söylemleri canımı sıkacağından içten içe, istemeye istemeye de olsa cevap vermek zorunda kalıyorum sadece ben değil bundan şikayetçi olan binlerce yazar arkadaşımız var. çünkü sözlük demek "her renkten ve her ırktan insanın ideolojisi ne olursa olsun toplanıp bilgi paylaşımı yaptığı bir platformdur." troll, şakirt gibi yakıştırmaları da burada emek harcayıp bir şeyler paylaşmaya çalışan hiç bir yazara yakıştıramıyorum. hal böyle olunca ince uçlu bir durum ortaya çıkıyor herkes kendi telinden çalsın diyoruz ama hiç kimse kimsenin dünya görüşünü küçümseyemez ve aşağılayamaz. başkasına saygısı olmayan yazarın saygı beklemesi saçmadır.
  2 ... mydanoz
 2. .
  türkiye'de aslında kimsenin kimsenin siyasi görüşüne saygı duymadığı gerçeğiyle yüzleşmemiş yazarın beğenmediği kalite seviyesidir.
  -1 ... pandemum