1. 1.
    yazarların ulu sözlükle tanıştıktan sonra degişen hayat hikayelerinden önce gelen asla degişmeyecek hayat hikayeleridir.(*
    yazar olmadan önceki hayatımda mutluluk vardı, seks ve heyacan vardı şimdi nedendir bilinmez içimde bir asosyallik kırıntıları var. önceden futbol oynardım hatta arsenalden yetkililer gelip 3,5 yıllık kontrat imzalamak istediler bense önce kariyer diyip lise yollarında ömrümü çürüttüm.

evet seks vardı önceleri hayatımda kadınlar özellikle komşular tuzdu, limondu, şekerdi , kahveydi bahaneleriyle eve gelir eger annem evde yoksa üstüme atlar tecavüze yeltenirlerdi oysa şimdi o halimden eser yok, sokakta mart ayında iyice kızışan kedi bile beni kabul etmemekte.

güzel günlerdi vesselam geride kaldı. kalp eskiye dogru akan sevinç çeşmesi imiş kalmasada gözlerimde hüzünden eser.
    2 -1 ... jack oneal
  2. 2.
    nalburdum, hem de çok iyi bir nalburdum...
    2 ... la maison bleu
  3. 3.
    biz hurdacıydık üç oğlan gardaşım var onlarla beraber çalışır idik. bir evimiz var ıdı şuu varoş derler bili misin kara dumanların bacalarını süslediği tek katlı derme çatma binaların kardeşçe sırt sırta verip koca koca binalara kafa tuttuğu o yerlerde büyüdüm ben. tek hayalim var ıdı bir gün dünyadaki bütün hurdaları toplayıp dağ gibi önüme yığmak sonrada karşına geçip bi cigara yakmak. ama olmadı yazar olduk işte. kader..
    2 ... mashadov
  4. 4.
    bulgurdum hem de çok iyi bir bulgur.
    yalnızlığım kaşığım, kazanda kavrulurdum.
    kısık ateşte yangınım içime işlemiş,
    kaşığıma bulanırdı yokluğum.
    o da karıştırır iyice beni bana
    ordan oraya yoruldum.
    2 ... grb 050904
  5. 5.
    çok değil daha dün gibi hatırlarım. girerdim sözlüğe okurdum, neler yazılmış ne espriler yapılmış bakardım hep gülerdim de ama dışardaydım.. sokak kedisinin dışarıdan baktığı gibi bakardım. biraz miyavladım aldılar içeri, belki miyavlamamı sevdiler, belki de acıdılar bilmiyorum. gel sıcak yuva dediler, girdim, işte burdayım, içeride gülüyorum artık, güldürebiliyosak ve katkımız oluyosa da ne mutlu bize.**
    1 -1 ... datatabani
  6. 6.
    kendi halimde biriydim hacı. üye oldum buraya sonra yazdım 10 adet entari, dediler ki yazarsın.

vay efendim sen misin yazar olan ? baktım ortam alengirli, bir afra bir tafra, bilen bildiğine on katarak, bilmeyen yalandan dolandan savurarak yaşıyaduruyor, dedim hacı senin hiç mi hiç eksiğin yok, ver ayarı. ben bir değiştim, bir değiştim, götüm başım oynamaya başladı, nick altım yangın yeri. ona ayar buna ayar, ayar delisi oldum çıktım. yazar olmadan önce öyle miydi ? elbette değil. kendi halinde mazbut, mazlum, sessiz, sakin, vur enseye al ekmeğini sadeliğinde bir vatandaştım. sözlük gözümü açtı değerli yazarlar. aklım başıma geldi. önceki hayatımda hep zikmişler meğer.

ben önceki hayatımda eşşek semeriydim.

eşşek değildim ama, semerin kendisiydim, nerde bir yük taşınacak hemen girerdim altına, mal taşırdım.

ben önceki hayatımda ayakkabı boyasıydım.

kim ne isterse o renge girerdim, siyahı kahverengi, maviyi beyaz gösterirdim, ayakaltındaydım, hemen kirlenebilirdim.

ben önceki hayatımda kalpazandım.

sahte hayatlar basardım, her biri bir öncekine göre daha bir sahte, yalan ve özleten gideni.

ben önceki hayatımda yoktum, hiçtim.

yoktum, kim geldiyse geri döndü, beklediğini bulamadı, hiçtim.

işte böyle sözlük...
    7 ... cokacayipsey
  7. 7.
    buralar eskiden hep portakal bahçesiydi. ama deniz kenarı diye ağaçlar cılız kalıyordu. verim alamıyorduk. sonra birisi geldi burayı site yapalım dedi. ben de tatil sitesi yapacaklar diye düşündüm ucuz fiyata verdim bahçeyi. site bitince beş on tane de daire verirler diye düşünüyordum. yapa yapa web sitesi yaptılar. sonra admin geldi ve;

- "size arsa bedeli olarak fazla para veremedik, bari yazarlık verelim" dedi.

ne yalan söyleyeyim, sevindim kabul ettim hemen. ama yazarlık da bir işe yaramadı. elimiz avucumuz para görecek sanıyorduk ama gene sürünüyoruz. bana göre değişen olmadı yani.
    2 ... karmatu
  8. 8.
    günümüzde yazarların geldiği yerleri görünce bende yazar olayım dedim. böyle tanınmış yazarlara yağ çekip bir köşede yazayım daha sonra gazetelerde yazayım dedim. yazılarım da mahalle ağzı kullanıp sanki farklı biriymişim gibi yazayım istedim. enerji isimli saçma sapan şarkılarla hit yakalayıp paranın anasını ağlatayım dedim. ve bunların başlangıcı olarak sözlüklerde yazarlığa başladım.
    1 ... mdxtw