1. 16.
    Almanya, isviçre, danimarka, ingiltere
    1 ... phileo sophia
  2. 17.
    Her nereye gitsen mücadele edeceksin. Bu yüzden bulunduğum yerde kalmak en iyi seçim olacak.
    1 ... ilkutay
  3. 18.
    Aşırı sıcak ve soğuk olmayan yerler.

ispanya/ italya vb Akdeniz ülkeleri.
    2 ... tellmewhereithurts
  4. 19.
    ispanya, italya ve birleşik devletlerin güneş alan yerlerinde geçinip mutlu olabileceğim bir hayat. Çok uzağa gitmezsek ülkeye akın akın gelen suriyeli ve afganların olmadığı, ekonominin bir nebze daha iyi olduğu 2013 türkiyesine de razıyım.
    2 -1 ... sylas122
  5. 20.
    Sadece 1-3 aylık deneyim için:
    Grönland, Afganistan, Pakistan, hindistan, Somali, Brezilya, Angola, Uganda.

Uzun vadede:
    Avusturya, Almanya.

Bir ömür:
    italya, güney Fransa, isveç, Norveç, isviçre.
    3 ... eylulsabahi
  6. 21.
    makedonya, Yunanistan, izlanda, irlanda.
    ... debelendimde duruldum
  7. 22.
    norveç, isveç, danimarka olabilir. Fakat hiç bir zaman evimde yani türkiye de hissedemeyeceğim için türkiyenin yeri ayrıdır.
    -1 ... zosma
  8. 23.
    Venezuela'da yaşayabilirim. dolar onlar için çok değerli.
    ... sivasli bey
  9. 24.
    Bir ara üniversite araştırması yaparkene tayland'ın chiang mai şehrine rastlanıştım.. hem aynı isimli üniversitenin kampüsünün güzelliği, hem şehrin güzelliği beni büyülemişti. Düşünsenize dersten çıkıp, yeşilliklerle çevrelenen genişçe bir gölün kenarına oturuyorsunuz. Ve bunu okuldan çıkmadan yapıyorsunuz. Harika.

Şehir de zaten okuldan da görüleceği gibi adeta bir doğa harikası.. sessiz uzun nehirler, büyükçe yaşlı ağaçlar. tabi şehirde tayland'ın o klasik modern, renkli ama minimal kafeleri ve alanları da mevcut. Kendimi durduramıyorum ben en iyisi burada noktayı koyayım. Umarım bir gün oralarda yaşayabilirim. Lütfen olsun çünkü.
    ... git schopenhauer oku gel
  10. 25.
    Lüksemburg.
    Yine.
    ... toi tu es mon souffle