1. 1.
    hangi birini yazayım benim elit, bilgili, çağdaş, modern, bilime gönül vermiş metrobüste sevişerek cumhuriyeti müdafaa eden sol kardeşlerim.

sadece tek bir örnek vereyim, hepsini yazsan buradan anıtkabire yol olur. mesela yoldaş akbil bitmiş bana basar mısının ingilizcesini öğrendim.

inanın ufkum genişledi. hayata daha bir anlamlı bakmaya başladım, akbili bitmiş solcuların tümü adeta bir ingiliz gibi görünmeye başladı bana.

hepinize teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız. iyi ki buradayım. evet.
    1 -3 ... frktmz krds frktmz
  2. 2.
    Düz dünya gerçeğidir.
    1 ... ktm li aynasiz
  3. 3.
    yazarların uludağ sözlükten edindiği kazanımlar
    1 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
  4. 4.
    Bir şey kazanmadım insanlarda benden bir şey kazanmıyor şahsen para makinesi olarak görmüyorum kimseyi veya bir soru bankası ansiklopedi her insan farklıdır görüşlerine saygılı olurum .
    1 ... prensesofadrian
  5. 5.
    ben tecrübeyi hayli kutsayan biriyimdir; hatta buna taparım. ihtiyar muhabbetlerine bayılırım o nedenle. ya da benden büyük birinin herhangi bi konuda bana; "şunu yanlış yapıyosun" demesi hoşuma gider. düzeltirim şayet haklıysa.

birinin derdini anlatması, bi şeyleri itiraf etmesi, günlük sıkıntılarını bizimle sözlük aracılığıyla paylaşması hoşuma gidiyor. gerçekten biçok şeyi öğreniyorum. gün içinde biçok yazarla muhabbetim oluyor. kafa adamlar var.

öyle devasa katkıları asla olmadı sözlüğün. uludağ benim için bikaç haftalık günlük gibi. yazıyorum sonra byby. alt tarafı bi sanal platform. fakat dediğim gibi; tecrübenin akışkanlığı açısından hayli mühim. beni besliyor.
    11 -2 ... agnottott