1. 1.
    Bundan sonra bakınca yaşanacak süprizlerdir.

Tanışma evresinde erkek kız karşı taraftan soyağacı bile talep edebilir.

Kiminin ailesi en fazla karşı köye göçmüş soyağacında, kiminin atalarının hepsi 1 temmuz doğumlu, kiminin atası hala sağ görünüyor.

yazarların soyağacında karşılaştığı sürprizler
    4 -1 ... forza besiktas
  2. 2.
    babamın annesinin anneannesinin adının bizi olması. nasıl isim bu ya?, google'da hiç çıkmıyor. duyan, bilen varsa bir mesaj atsın.
    2 ... ecinni
  3. 3.
    bende de esmetullah, gülüzar, kemo bekir var hadi gülüzar bi nebze kabul edilebilir de esmetullah ve kemo bekir ne ya.
    6 ... nbr mallar
  4. 4.
    büyük büyük dedelerim aborjin çıktı.

ulan bende neden 1.70 im diyorum...
    2 ... modern zaman filozofu
  5. 5.
    Annemler bi koyün, babamlar başka bi.köyün içinden çıkamamışlar. Senelerce! hatta sanırım benim anam babam oradan çıkabilmiş ilk insanlar olabilir.

Şaka gibi ya insanlar senelerce aynı köyün içinde doğup yaşayıp ölmüş.
    5 -1 ... nammu
  6. 6.
    1874 doğumlu akrabamın hala sağ görünmesi. iyi vampirmiş diyeceğim ama ona yakın tarihlerde doğmuş birkaç akrabamın da hala yaşıyor olması ile onları da zehirlediğini gösteriyor. işin korkunç yanı bunlardan biri benimle aynı adreste gözüküyor. Gece uyumayıp bekleyeceğim belki gelir.
    Edit:dedemin doğum yeri kısmında Açıktır yazıyor. Ama hala böyle bir yer bulamadım. Herhalde Tırda falan doğdu.
    21 ... rakisisesindekibalik
  7. 7.
    2 kürt soyagacina bakalım demişler. Birinin telefonu yokmuş ayni telefondan bakacaklarmış mecbur.

Bitanesi girmiş bakmış soyağacına ve adam kürt değil meğer has türkmüş.

Diger eleman, kürt olan demiş.
    -Hadi ver telefonu bende bakayım gurban.

Bizim türk basmış tekmeyi.
    -Siktir git aq kürdü. (Alıntı)
    10 -1 ... forza besiktas
  8. 8.
    Babamın babasının babasının babası ile babamın annesinin babasının babası kardeşmiş.
    2 ... sherlockun bulamadigi deli
  9. 9.
    Henüz bakmadığım için tamamı sürpriz.
    4 -1 ... serdarsl06
  10. 10.
    Hiçbir süprizle karşılaşmadım. Aileme beni şaşırtmadıkları için çok teşekkür ediyorum.
    3 ... darulmihen