1. 84.
    Duyduğumdan beri kendimi düzeltemediğim kötü haberdir.

Gönüllü bakıcılık yaptığım insanlardan en fazla aklımda kalanıydı "o". konuşamıyordu ve gözleriyle dil geliştirmişti kendine. Her daim Yalvarır bakışları vardı. Gözlerindeki yalvarma hiç eksik olmuyordu; azalıyordu çoğalıyordu ama hiç bırakmazdı yalvarmayı gözleri.
    En merhametli tarafınızı bürünüp kulağının arkasına saç telini attığınızda bile işkenceler içinde kıvranmaktan yorulmuş bakışlar atardı size.
    Gözlerini gözlerine değdirmeye korkardım, öyle hassastım.

O bakışlara, Yaşadığı ev ve evindeki insanlar da eklenince rüyalarıma girmesi, gece uyandiğımda yüzünün hayali ile burun buruna gelmem kaçınılmaz oluyordu.

Yine bir kriz geçirmiş, kalan dişleri ile dilini parçalamış, dilinin parçasını yutmuş, kanama durduralamış, dikiş atılmış, odaya alındıktan bir saat sonra dikişleri tekrar patlayarak ameliyata alınmış. Konuşamıyordu ama dilinin bi kısmının yok olması, bunu yaparken bilincinin olmaması, ayıldığında dikiş acısı çekmesi parça pincik etti ciğerimi.
    Ilk o bakışları canlandırdım gözümün önünde... acaba saçını okşarken bile işkence görüyor misali bakış atan gözleri ne kadar daha kendini kanıtlamaya uğraştı?
    8 -5 ... liliith izm
  2. 83.
    Tam 99 bin barajı altına inmiş iken dün gene bir hareket ile 120 bin barajına çıktım.
    Öde öde bitmez.
    ... gezdimgordumyenildim
  3. 82.
    gelmesi gereken zamanda gelmeyen, sorun yaşadığım sipariş kargolarım. resmen zaman kaybı.
    1 ... muhabbetsokaginumara90
  4. 81.
    kendini bir şey sanan insanlarla ve kendine bakmadan üst seviye istekleri olanlarla aynı ortamda bulunmaktır.
    1 ... damdakimaymun
  5. 80.
    Sabahları saat 10'dan önce yataktan kalkmak.
    1 ... muhbirmis kelimeler
  6. 79.
    sabah erken kalkmak zorunda olmak bundan buyuk mutsuzluklari su anda askiya aldim.
    ... son 1 umut
  7. 78.
    birisi bacağıma çarptı. üzerine basamıyorum. bu mutsuzluk bana bir hafta yeter.
    ... hipotalamusumkayip
  8. 77.
    anksiyetenin asla gitmemesi, sanki kapının dışına kovalıyorum da, an kovalıyor kapı azıcık aralansa da girsem diye.
    4 ... lagrimilla
  9. 76.
    istanbul’da yarın okulların tatil edilmesi ama zaten pazartesi çalışmıyor olmak.
    Sevgili valicim salı gününü de tatil etsen ya.......
    2 ... tursusu kurulmus kiz
  10. 75.
    Şüşko olmak,kırılmak ve anlam verememek,aptal hissetmek.
    ... jeepli turbanli