1. 1.
    1989 yılında başladım ben ilk okula. Çoğunuz o yıllarda dünyada yoktunuz. Okuma yazmayı öğrendikten sonra öğretmenimizin bizlere verdiği ödevlerin içerikleri değişmişti.
    Her sabah 3 tane haberi defterimize yazıyor, rastgele seçilen kişiler tahtaya kalkıp tahtada okuyorduk. O zaman sadece trt olduğu için haberler genelde pkk baskınları ile alakalı oluyordu. Ve anadoludan görünüm tadında bir dersle başlardık güne.
    Öğretmenim siirtin Pervari ilçesi kırsalında güvenlik güçleri ile pkklı teröristler arasında çıkan çatışmada 3 terörist ölü olarak ele geçirildi.
    Otur oğlum aferin.
    -1 ... maskelibalo
  2. 2.
    1989 yılında doğmadım fakat bizim de sınıfımızda televizyonumuz vardı. - kendimiz almıştık- her sabah ilk dersimiz o televizyondan haberleri izleyip ilgimizi çeken haberlerin başlıklarını ve kısaca içeriğini yazmaktı. o yıllar güzel yıllardı, her şeyi doğru dürüst öğrendiğimiz yıllardır.
    4 ... tardisinruhu
  3. 3.
    ilkokulun en sevdiğim taraflarindan biri ders başlamadan önce çöpün başında toplaşıp kalemtraş acarken yapılan koyu sohbetlerdi. Ayrı bir tatlı oluyorDu orada sohbet etmek.
    4 ... potansiyel amele 2
  4. 4.
    tahir...
    onu hiçbir sınıf arkadaşı sevmiyordu. çünkü derslerine asla çalışmayan, tembel ve bön bir çocuktu. özellikle öğretmeni "beni delirtiyorsun" diye hep kızıyordu tahir'e.
    bir gün tahir'in annesi okula geldi. öğretmeni ile görüştü. öğretmen dürüstçe "çocuğunuz ders çalışmayan aptalca şeyler yapan bir çocuk, notları da düşük, hayatımda bunun kadar tembel bir öğrenci görmedim" dedi. annesi çok şaşırdı, tahir'i okuldan aldı ve kayseri'ye taşındılar.
    aradan 25 yıl geçti. öğretmen de kayseri'ye tayin olmuştu. bir gün öğretmen ağır bir kalp krizi geçirdi. bütün doktorlar ameliyat olması gerektiğini söylediler. bu zor bir ameliyattı ve kayseri'de ameliyatı yapabilecek tek bir cerrah vardı.
    öğretmen ameliyat oldu. gözünü açtığında karşısında yakışıklı cerrah ona gülümsüyordu. öğretmen tam teşekkür edecekti ki suratı morarmaya başladı. bir şey söylemek için elini kaldırdı ama söyleyemeden küt diye öldü.

cerrahın tahir çıkacağını sandınız değil mi?

yapmayın, komik olmayın...
    4 ... gezdimgordumyenildim
  5. 5.
    Önümüze gelene bir tekme.
    1 ... nagam
  6. 6.
    Hiç unutmam ilkokul öğretmenime baba demiştim yanlışlıkla ve utanarak gözlerim dolu dolu sınıftan kaçmıştım.

Ama baba gibi adamdı öğretmenim Allah hayırlı omur versin.
    2 ... saphirblau
  7. 7.
    Okulun bodrum katında "ruhsar" dizisini canlandırırdık.
    ... sufferinq
  8. 8.
    sibel diye bir kızı seviyordum,
    bulut kolumu kırmıştı,
    mehmet sürekli simitimin yarısını yiyordu,
    serhatla önümüze geleni çarparız oynuyorduk,
    ahmet hoca tuğbanın kolundan sürükleyerek kolunu çıkardı,
    yine ahmet hoca osmanı kulaklarından kaldırıp tahtaya dayıyordu.
    ... sigara icmiyorum
  9. 9.
    sanırım ilk okul 2. yada 3. sınıftı özlem adında kara gözlü kıvırcık ve siyah saçlı kızın biri sınıfta patlamış mısır yiyordu hoca kızın mısırını aldı masasına bıraktı ders çıkışı alırsın dedi, son dersti, zil çalar çalmaz hocanın yanına gittim hocam mısırımı alabilir miyim dedim? sonrasında yiye yiye eve gittim.

özlem helal et bütün ders gözüm oradaydı.
    2 ... donhomer