1. 1.
    beyoğlu balık pazarı cumhuriyet lokantası..
    2 ... kisskissbangbang
  2. 2.
    Asla içmedim o iğrenç şeyden.
    1 -1 ... forzaslan
  3. 3.
    2014. onsuz geçen yillarima üzüldüm.
    ... umudu baki olan adam
  4. 4.
    2002 brezilya-türkiye maçı sonrası istiklalde bir çorbacı.
    ... pandaman
  5. 5.
    hiç tatmadığım ve tatmak istemediğim bir şey bu. kokusuna bile dayanamıyorum. her korku ve tiksintinin altında yattığı gibi bunun altında da bir travma var sözlük. aynı travma kaynaklı et de sevmem.

ben henüz 3-5 yaşımda iken babam beni kurban kesimi izlemeye götürdü. lakin biraz içine kapanık ve naif bir çocuktum ben. ne bileyim annem bu akşam üzerimi örtmeye gelmedi diye üzülürdüm. daha bir yaşımdayken babam bir kere bağırdı diye üç gün boyunca babamı her gördüğümde içimi çeke çeke ağlamışım. öyle bir psikoloji. işte bu çocuğu alıp kurban kesimine götürür, hayvanı kesmeden önce başını falan okşatır sevdirirsen sonrasında "alla alla bu kız niye et yemiyor" demeyeceksin.

annemin de payı var olayda. ulan hadi o kelle yüzüldü geldi eve. almış lavabonun içindeki bulaşık leğenine suya koymuş, kanı çıksın diye. o sıralar da çeşmeden içiyoruz suyu. bardağı çeşmeden doldurmaya çalışırken zaten boyum ucu ucuna yetişiyor "üzerimdeki hırka suya mı değecek, bu hayvan bana bakıyor, gözleri ağlıyor gibi bakıyor.." diye diye bütün kurban bayramı benim için rezillikten ibaretti.

bi de iştahlı içerdi hepsi. ama benim gözümün önüne hep o kuzu geliyor işte. hadi doğanın kanunu tamam ama bari hayvanın başını yemeseydiniz di mi?

son 3-4 senedir biraz daha içim bulanmadan et yiyebiliyorum ama ciğermiş, beyinmiş (bunu da yiyen var), işkembe, kelle paça.. ben almayayım, yiyene afiyet olsun.
    5 -1 ... nammu
  6. 6.
    Tam yılını hatırlamasamda 80 lerin sonuydu.
    ... frekans
  7. 7.
    Henüz adana’da şırdan yerken bıçak istediğimi ve meyve bıçağı getirdiklerini atlatamadım. paçaya daha tenezzül bile etmem
    1 ... cubukcuuu
  8. 8.
    (bkz: sene geçen sene)

Repliği bir kenara bırakırsak 2005 senesidir.
    -1 ... alakasiz entry
  9. 9.
    Doğduğumdan beri (1977) içiyorumdur herhalde. Annem söylerdi daha 5-6 aylıkken paça suyu içirirdik sana diye. Ama ben şu lokanta işi kelle paça sevmiyorum. Köy usulü olacak.
    1 ... abaninaltindakisopa
  10. 10.
    benim en cılgın yılım olurdu her halde.
    o cesareti hiç toplayamıyorum.
    içebilsem iyi olurdu. paçada kolajen olması cazip geliyor. bazen girip bir çorbacıda içiyim diyorum ama kapının önünde duyduğum koku bile yetiyor geri kaçmama.
    planım şu. burnuma viks sürüp iceri gireceğim. corbayı evden getirdiğim termosa doldurtacağım. böylece koku olmadan evde içeceğim.
    ama havalar sıcakken olmaz. kışın.
    1 ... strawberry blonde