1. 1.
  siz sevgili sözlük yazarlarının umarsızca ve bazen de uyku mahmurluğuyla içeri girip "herzamankinden" diyebildiği; karizmanın dibini ekmekle sıyırdığı, amerikan film klişelerini günümüzde de yaşatarak holivut sünnetini yaşattığı, kendini önemli hissettiği mekanlardır.

  bakınız bağzılarımız sıtarbaksa gidip karton bardakta kahve içtiği mekanlarda "herzamankinden" der. bağzılarımız pub'da "herzamankinden" der.

  misal ben içecek için "herzamankinden" demem. benim için içeceğin kralı çaydır. onu da kendim demlerim. ya da eşim demler. bu ikisi dışındaki çaylar benim için sadece nezaketen içtiğim çamur suları oluyor allah affetsin. benim "selamın aleyküm gardaş" deyip "herzamankinden" siparişi verdiğim tek mekan vardır. oto sanayi'deki elif oto. hatta burada ben "usta herzamankinden" bile demiyorum. "selamın aleyküm gardaş" diyorum. sonrasında arabayı lifte çekip, çayımı kendim alıp sobanın yanına yanaşıyorum. sonrasını kendiliğinden hallediyorlar sağolsunlar. adamlar tüm arabalarımın ilk alındığındaki hatasız hallerinden zaman içinde vura kıra oluştuğu son haline kadar tüm gelişimini takip edebiliyorlar. daha bir sene olmadı 10 bin doldu misal. 0-w20 yağ da pahalı amk! neyse işte herzamankinden...
  -2 ... serdarsl06
 2. 2.
  (bkz: tuvalet)
  6 -1 ... once upon a time in cizre
 3. 3.
  berber ahmet ipnesi,

  tekelci mehmet ipnesi,

  börekçi sıtkı ve osman ipnesi,

  okulun güvenlik görevlisi ipnesi,

  vs. vs.

  şimdilik bunlar yeterli olur sanırım ev@.
  2 -1 ... ciddiliinsan
 4. 4.
  berberimdir.
  2 ... masklavi
 5. 5.
  (bkz: yatak)

  Tüm ihtişamına hayran kalıp, Müdavimi olduğumuz yer belli. Istediğimi almadan da terk etmem mekanı.
  5 -3 ... ups boobss
 6. 6.
  nafi.

  berber.
  1 ... aeneskral
 7. 7.
  Kerhane.
  1 ... good luck with me