1. 1.
    birbirinden kıymetli, duyarlı, iyi kalpli uludağ sözlük yazarlarının gözlerinin dolmasına vesile olan şeylerdir.

"peki nihat top musun neden böyle bir ankete giriştin" dediğinizi duyar gibiyim.

bilelim, öğrenelim ki bu tip şeyler yapmadan evvel iki kere düşünelim ve birbirimizin gözlerini doldurmayalım arkadaşlar. istirham ediyorum kıymetli vaktinizi ayırıp hassasiyetlerinizi belirtin efendim.
    13 -4 ... hassas nihat
  2. 2.
    soğan. özellikle bişerken pis yakıyor boncuk boncuk oluyor gözler yaşlı yaşlı. duygusal şeylere girmeyeceğim nihat abi kusura bakmayasın. sonra dediğin gibi arkandan konuşuyor itneler *
    9 -2 ... mel mel bakan gibson
  3. 3.
    Esnemek.
    Böyle içten içten, derin derin esnerken gözlerde hafif bir yaşarma, buğulanma, yanaklardan süzülen birkaç damla oluyor.

Evet, kusura bakmayıverin. Duygusal yazınca ipneye çıkıyor niçkimiz.
    5 ... odysseus
  4. 4.
    benimle dalga geçilmesi, düşüncelerime saygı duyulmaması vs.
    eğer yanlış biliyorsam özelden de düzgün bir dille belirtebilirsiniz. çünkü ben ortak değerler gibi önemli konularda yanlış şeyler yazdığımı düşünmüyorum ve bunun dışında illa hata yapıyorum. bu hatalarımı bizzat bana söylerseniz sevinirim. sırf artı oy almak için insanlarla dalga geçmeyin lütfen ya da popi olmak için. herneyse işte... sonuçta ben burada kesinlikle trollük yapmıyorum.
    5 -1 ... bilgisiz zeki
  5. 5.
    Babamın ölmemesi.
    ... eflathun
  6. 6.
    gözlerim doluyor aşkımın şiddetinden.
    1 -1 ... zeynanin yancisi
  7. 7.
    Çok değer verdiğim insanlara karşı sinirlenmek.
    7 -1 ... muphem hatun
  8. 8.
    bugün benim yerimde olaydınız o gözleriniz yerinden cıkardı.
    2 ... e f f e
  9. 9.
    bir rus karısını ben hoplatamıyorsam gözlerim fecihi doluyor. engel olamıyorum.
    1 -1 ... dakandaz
  10. 10.
    Aşırı soğuklar ve rüzgarlı havalar. Göz yaşartıyor kışın.
    1 ... zenci forvet