1. 1.
    çocuk yazar kardeşlerimizin uyuduğunu düşünerek açmak istediğim başlıktır.

kendimi ilk çaresiz hissettiğim zaman ilkokuldaydı. ama en çaresiz hissettiğim an. çok yakınım olan birisini kaybetmekti. çok erken gittin. çok erken. hala bir yanım çaresiz be. hatta her yanım çaresiz.
    8 ... londra gormus muhendis
  2. 2.
    babamın vefat ettiği gün. hiç bişey hissetmiyordum. acısı da sonradan çıkıyor.
    7 ... ccedricc
  3. 3.
    elbette birini kaybetmiş olmak gelir bunun başında.

çok iyi hatırlıyorum, ben de yakın bir arkadaşımı kaybetmiştim yıllar önce, çok zaman geçti üstünden.

okan bayülgen'in ağıt'ı vardır, yakın bir arkadaşının ölümü üzerine yazdığı. en az 4-5 ay onu dinleyip ağladığım dönemlerdi.
    3 ... canabar
  4. 4.
    Sık sık.
    En son yüzüm gözüm şişmeye başladı, çaresizlikten ağlamaya düşüp bayılmaya başladım.

Çaresizlikten yaptıklarımı sıralayamam, belki sözlükten bile silinirim, belki polis alır götürür.
    3 ... sarmasiklar gibiyim
  5. 5.
    Yakınını kaybediyor olmak fakat hiç bir şey yapmamak belkide en başta gelenlerden biridir. Ama ondanda kötüsü sanıırım ölümle burun buruna kalmam ve hiç bir şey yapamam olsa gerek.
    3 Yıl önce aşırı hız nedeniyle uçurumdan aşağı uçtuğumda o kısacık zaman düşündüklerimdi, araç epey şiddetli bir biçimde bariyerleri kırıp kimbilir kaç metre yükseklikten aşağı düşmeye başladı.Hiç bir şey yapamıyorum, sonrasında epey sert bir şekilde çakılması ve aracın arka arka atlalar atarak ilermeye devam etmesini hissetmek o an artık öldüm işim bitti diye düşürken bilinçimi kaybetmiştim. O korku caresizlik bambaşka bir şey.
    1 ... kutsal bok bocegi
  6. 6.
    Maddi problemler güzel bir örnektir.

Sikeyim okulunu da universitesini de ogrenciligini de parasini da sehrini de dedigim gün, tüm kartlarimin kurusuna kadar dolduğu ve evin merdivenindeki yarim dal sigaraya uzandigim andi. Parami kafelere kariya kiza harcamis olsam gam yemicem.
    2 -1 ... katmir