1. 1.
  Tanım: (mod ile başımız belaya girmesin)
  yazarların beyaz ve beyaza yakın renklerde ayakkabı aldıklarında
  bkz: http://images.channeladvisor.com/sell/ssprofiles/33000138/images/23/hn8410100.jpg
  kirlenen ayakkabıları için temizleme tavsiyesi verip genç nesile yol göstermesidir.

  Örneğin: deri beyaz bir adidas ayakkabı aldığınızda makinaya attıktan sonra ayakkabıyı tuzlu su ile yıkayın. ama öyle bildiğiniz yıkama değil. suya bandırın çıkartın. böylece temiz suyun derinin altındaki yapıştırıcıları sökmesine engel olabilirsiniz.
  http://www.myairshoes.com/wp-content/uploads/2007/05/adidas-shoes-cinco-de-mayo-white.jpg
  ... bir adim ondeki
 2. 2.
  ayakkabı kesinlikle çamaşır makinasında yıkanmaz!
  ayakkabı dinlendirilerek giyilir. yani bir gün giyip bir gün giymemek gibi birşey bu.
  ha derseniz ki ayakkabım yok başka o zaman yine de bunu çoraplarınızı en azından değiştirerek destekleyebilirsiniz içi temiz olsun.

  ayakkabının çamaşır makinasında temizlenmemesinin sebebi şudur ayakkabının lifleri suyu görünce açılır ve ayakkabınız gözlerinizin önünde kısa bir süreliğine pırıl pırıl ama bir yandan da darmadağın olur ıslanıp lifleri açıldığı için .

  ve marka kullananlar için yineliyorum ayakkabınızı çamaşırmakinasına atarsanız garantiye verseniz dahi kabul olmaz geri döner direkt. adidasta 2 yıl çalıştım oradan biliyorum...

  ayakkabınızın deri kızmına içinize giydiğiniz atlet kumaşı gibi pamuklu bir kumaşlave onuda hafifnemlendirip biraz da sapun sürerseniz el sabunu bu deriye zarar vermez daha uzun vadeli bir kullanım için sağlıklısı budur. bağcıklarını kesinlikle sökün kosla oksi ekşiinin içerisine gömün kalsın orada beyazlar * ayakkabının yan tarafları yani polyester kısımını ise diçfırçası eşliğinde temizleyebilirsiniz. bir deterjan ölçeğinin içerisine biraz su biraz oksi ekşın ve biraz da kirçöz gibi kimyasallar koyarak bunlarla dişfırçasını zenginleştirip ayakkabının polyester kısmını temizleyiniz .

  yanınızda ıslak ve kuru birer bez de bulundurunuz ki deriye bu kimyasal kayar ise hemen bir ıslak bir kuru orayı temizlersiniz ödünüz kopmaz. *

  bu öneriler devam edebilir tabiki *
  2 ... dort melek
 3. 3.
  (bkz: ayak kokusundan kurtulmak)
  ... gozde06
 4. 4.
  converse ve converse tipi, bez ayakkabıların ön ve yan kısımlarını cif,ya da kremle temizleyebilirsiniz.özellikle cif pırıl pırıl yapar.
  1 ... magrul
 5. 5.
  rugan dediğimiz ayakkabıların üzerine tükürüp bir peçete yardımıyla silerseniz ilk günkü beyazlığı ay temizliği yakalayabilirsiniz.
  2 ... eklentiyiindirmekicintiklayinz
 6. 6.
  Devamı gelmesi gereken önermelerdir.
  ... bir adim ondeki
 7. 7.
  mintaxla canım mintaxla.
  4 ... tecahul i arif
 8. 8.
  (bkz: diş fırçası)
  (bkz: diş macunu)
  (bkz: cif)
  2 -2 ... hapsurup
 9. 9.
  Yastık kılıfına koyup makinaya atmak. Deri ayakkabılar hariç tabi.
  3 -3 ... izmir paris ucagi
 10. 10.
  woly sprey en iyisi.
  2 ... rotaszkaptan