1. 1.
  en iyi üniversite evine en yakın üniversitedir.
  -2 ... tetanos
 2. 2.
  Benim gibi malı bile üniversiteli yapacak bir sistem olsun da gerisi dert değil.
  1 ... forzaslan
 3. 2.
  anayasaya madde ekleyelim her tc vatandaşı doğuştan üniversite mezunudur diye. sonra bir şeyleri gerçekten öğrenmek isteyenleri okutalım.
  ... monk of monkmountain
 4. 3.
  solo test.
  ... hastavilla
 5. 4.
  Sadece türkçe sınavına girilsin belli netin üzerine çıkamayanlar lys ye giremesin.
  1 ... fah yu bices
 6. 5.
  insanların geleceklerini 120 dakikaya sığdırmak başta en büyük hata. Öğrenci o gün hasta olabilir bir sıkıntısı olabilir. Telafisi olmalı bu sınavın. Çok zor ama bana kalırsa yetenek sınavları yapılmalı öğrenci hangi alanda iyiyse o bölümün sınavına girmeli.
  1 ... muzlumilkshake
 7. 6.
  halkın yüzde altmış üçü okumamalı arkadaşlar. ilgili ted konuşmasını koyarım bir ara. ama koyulmasada anlaması bu kadar zor değil herhalde. herkes okuyunca okumayan adamın yaptığına emeğine saygısızlık ediyorlar. okuyan herkes alemin akıllısı oluyor. ben hem okuyup hem de ağır işte de çalıştım ve gençliğimin uzun süreceğini bilsem okumamayı tercih ederdim. fiziksel gücüne veya inadına güvenen varsa okumamaya davet ediyorum.(bu arada işim okuduğum bölümle ilgili değil)
  -1 ... fonetik pid
 8. 7.
  Her bölüm yetenek ile alsın. Öğrenciler fizik bölümü mü istiyor yapsın bir sunum, anlatsın ne biliyor ne bilmiyor, üniversite yapsın bir sınav öğrenciler arasında ona göre seçsin. Tıp mı istiyor hazırlayacak bir sunum öğrenci diyecek şurda şu burda bu var, apandist şöyle belirtilere sahiptir, ülser şöyle başlar vs vs sonra geçenler ayrı bir sınava daha alınsın. bu böyle böyle çeşitlenebilir. Bir şey bilmeden bölüme başlayan o kadar öğrenci var ki pişman oluyorlar. Rus Edebiyatı okumak isteyen öğrenci matematik feni ne yapacak ama iyi bir üniversite için bunları çözmesi bilmesi gerek ama öğrenci Tolstoy'un dostoyevski'nin hayatını bilmiyor, rusça bilmiyor ve zaten öğrenemiyor çünkü diğet gereksiz olan alanlarda başarılı olmak için vakit harcaması lazım ama bunun yerine kabiliyeti olan yere yönelse herkes mutlu olur vasıfsız yeni mezun dolmaz etraf.
  5 ... elbaresim