bugün

yağmurlu havaların yazarların içinde oluşturduğu ruh halidir. bende camdan bakıp çay veya kahve bide sigara olursa yanında ohh mis...
eğer o yağmur iri taneliyse, eğer arabistan'da kızıl deniz'in kenarındaki bir mekanda ve hava 55 derece iken yağıyorsa, ben don gömlek fırlarım arkadaş o yağmurun altına. ıslanırım manyaklar gibi.
yağmurlu havada: uykulu
karlı havada:uykulu
güneşli havada: uykulu
parçalı bulutlu havada: uykulu
(bkz: aşk modu).
yağmurlu havada kapalı alanlarda mahsur kalındığından huzursuzluğa sevk eden hava durumudur.
deposu ağzına kadar dolu, gıcır gıcır 67 model ford mustang gibi bir ruh hali. iyi yani.
tek kelime (bkz: melankolik)
sıkılgan.
hüzünlü. iç karartıcı şarkılar dinlerim hep.
eğer yağmur bardaktan boşalırcasına yağıyorsa ve ben de dışardaysam, bir an önce eve gidip sıcak bir şeyler içerek pinekleyeceğimi düşünür ve mutlu olurum.
eğer yağmur çiseliyorsa ve evden çıkmak zorundaysam, içimi bir kasvet doldurur, daralırım. üstümü giymeye dahi üşenirim, isteksizce çıkarım dışarı.
4 MEVSiM 12 AY 365 GÜN : AŞIK.
6 saat mi?: isyankar.
parçalı bulutlu, alçak basıncın etkisiyle de soğuk bir ruh halim olur.
havuzdan alınıp okyanusa bırakılmış yunus balığı kadar mutlu.
eğer evdeysem tabii.
limon yalamış bebek gibi şaşkın, am yalamış ergen gibi mutlu, avcunu yalamış ak parti gibi düşünceli. bombok yani.
'nothings gonna chance my world' dizelerine döküldüğü kadarıyla bilinen, insana şarkılar söyletendir efendim. *
(bkz: singing in the rain)
Yalnizlik.
Dışarı balkona çıkıp yağmuru seyretmek öyle bir hoş geliyor ki.
romantizm doluyum bugun.
Parçalı Bulutlu ama hâlâ umutlu.*
Harika ötesi bir duygudur. Beni bu güzel havalar mahvetti zaten.
yağmurda yağmasın o yokken.
uykulu bir de üstüne akşam 9 a kadar derse girmek daha kötü bir ruh hali ortaya çıkartıyor.
sadece aptallar yağmurda ıslanır.
müzik de dinliyorsam o anda kendimi daha özgür hissediyorum. sanki biraz hafiflemiş gibi.
müzik eşliğinde elbette güzel gidiyor ama yağmur damlalarının kaldırıma vuran seslerini dinlemeyi tercih ediyorum . Bomboş bir sokak ve sadece siz varsınız sol elinizde bir şemsiye diğerinde dumanı tüten sigaranız . işte o an insan kendini huzura ermiş de hissedebilir , yalnız da ve özgür de . Orgazm olmak gibi bir şey bu dostlar. Anlatmaya çalıştım ama Tarifi yok olamaz da.