bugün

Tanım: yazarların belli bir amaç uğruna ya da amaçsızca yürüyerek katettiği mesafelerdir.

2013 yılının temmuz ayında eski sevgilimin babası vefat ettiğinde sakarya'da katettiğim mesafedir. 40 dereceye yakın hava sıcaklığında, niyetliyken, saat öğlen 11'den itibaren, elimde navigasyonla ilk defa geldiğim sakarya sokaklarında terminalden şehrin merkezine kadar saatlerce yürümüştüm. Karşısına çıkmaya cesaret edemedim tabii aramız iyi değildi ama aynı şehirde, aynı mahallede olmak yetmişti. Yürüdüğü sokaklarda yürüyüp, aldığı havayı soluyup akşam geri dönmüştüm istanbul'a. Geldiğimden haberi bile yoktu ama acısını paylaşmıştım o gün.
Öğrendiğinde ise tek söylediği "niye geldin?" Olmuştu. Acısı büyüktü duymadım zaten...
sabah 9dan akşam 10a kadar parc güell hariç tüm barcelona'yı yürüyerek dolaşmıştım.

yaklaşık 20-25 km.
sivas özel harekat şubesinden kunduracilar carsisina kadar yürümüştum. tabi sözlük yazarlarının çoğu büyük şehirlerde yaşadığı için neler çektiğimi bilmez.
Valla uzun bi yol yurudum ama ölçmedim yani kac m veya km diye.
Ayşekadından kadıköye.
hoşlandığım kıza yürüdüğüm mesafedir. aylardır yürüyorum hala varamadım.
27.3 km isterseniz resmini de atabilirim ..
14 km . Yeni yerleri keşfederken o kadar farkında olmuyorsunuz .
Marmaris sitelerden starbucks in oraya kadar yurumustum, birde onun dönüşü vardi tabi. En uzun o mudur bilmem ama ayaklarimi hissetmedigim ve her yerinde yaralar oldugu(parmak arasi terlikle yurumustum) bir o zaman oldu.
10 km vardır.
15 km sanırım. Kuzenim sporcu ona uyduk rezil olduk.
35109 adım
27,99 km.

öhö öhö hava atmak gibi olmasın, ben yürüdüm mü şehirler arası yürürüm.:))
görsel
görsel
yürümeyi çok sevdiğimden dolayı belki de rekorlarımın baştan 3. falan olanı. elimde kalan şimdilik bu.
22 km.

8 bira 5 6 tekila shot sonrası beş kuruş olmadan aç , susuz , benzin istasyoncusunun hayrıyla 2 adet küçük su , 2 adet maximusla birlikte.

yürüdügüm kişiyle 4 mevsimi yaşamışız sonradan farkettim . kavga et , barış , seviş , eğlen. sonra yine aynı döngü..
delirmeye ramak kala eve vardık. sonra 3 gün uyuduk.
mesafe hesabı yapamayacağım ama bir günde kızılaydan gazi üniversitesi kampüsüne, oradan anıtkabire, oradan akün sinemasına (o zaman sinemaydı)oradan kızılaya, sonra sıhhiyeye, sonra ulusa, sonra tekrar kızılaya yürümüştük. gençtik o zamanlar.
tahmini 14-15 km.
Günlük 20-30km yapiyorum.
Geçen sene okuldan eve dönecektim fakat üzerimde para yoktu dahada kötüsü akbilimdede para yoktu okuldan eve kadar 2km yürüdüm.
16 Temmuz 2016 Prag da 29.6 km 405 dakikada 2016 kcal
39037 adım 18142 sağlıklı tempo

shealth den okuyorum. Ertesi gün sol ayak su topladı zaten.

O hafta ortalamam 14.56 km 984 kcal, 5-6 kilo hafiflemiş, rahatlamış dönülmüştür.
BEN YÖRÜĞÜM BENiM AHA ŞURACIK DEDiĞiM YER EN AZ 3 KM. YÜRÜMEK BiZiM ATA SPORUMUZ YEĞEN.
4 leventten bahçelievlere. bide yolu bilmiyorum navigasyon falan hak getire o dönem.
26 km.
Askerde tabi yoksa sikseler yurumem o kadar.
iki gönül arasıdır..

şajfşahjis çok iyi ya..
Ankara Gazi Mah - Cebeci merkez cami.
Gazi mahallesi - Pursaklar.
Atakule - Dikimevi.
Kilometresini bilmiyorum ama bir keresinde taksim-tarabya yaptım. Şahsımın tek seferde ve hiç dinlenmedenki en uzun yürüyüşüydü.
güncel Önemli Başlıklar