bugün

kendini diğer insanlara göre başka bi gezegenden gelmiş sanan ve herkeze dev aynasından bakan kişilikler.tanımadığı, bilmediği fikri bile olmayan bi konu da yorum yapabilme, ön yargıyla yaklaşma.
telefonun kurcalanması. izinsiz kıyafetlerin giyilmesi, trafik canavarları( ehliyetini nerden almış diye sorduklarımız).
fikrine ters düşen entry. *
kadınları sex makinesi olarak algılayan yazarlar.
bilmediği konuda hüküm veren tipler.*
sorulan soruya detaylı bir şekilde 3 dk boyunca cevap verdıkten sonra , karşımdaki müşterinin efendim demesi.
saç diplerime kadar sinirleniyorum. dinlemiyeceksin madem ne diye arayıp soruyorsun be adam.
ekilmek ve birini beklemek.
iki yüzlü insanlar. . .
iLgi çeksin diye sıçıLan başLıkLar.. (bkz: başLığa sıçmak)
tebeşir, yağ, şeker, toprak, tuz ele değdiği zaman ıhh tüyler diken diken oluyor.
birisine verdiğim herhangi bir eşyaya sahip çıkılmaması. Bu eşya 3 kuruşluk bir silgi bile olsa onu kaybeden, istediğinde tavır yapan insan benim gözümde küçülüp yok olur.
Öğrencilerine okumaları için en az on tane kitap adı veren ve onlardan sınav/sözlü yapacağını söyleyen türkçe öğretmenleri.

En büyük hobimdi kitap okumak, onu da her sene bir öğretmen zedeledi.
Ben mecbur değilim kimsenin zevkleri ölçütünde kitap okumaya!
Sonra da düşünürler, Türkiye'de kitap okuma oranının neden bu kadar az olduğunu. Cevap çok basit, bunun için araştırma yapmaya hiç gerek yok ki.

Burdan o öğretmenlerin hepsine sesleniyorum;
On tane kitap ismi veriyorsun. O kitapları okuma sorumluluğu öldürüyor beni. O on kitap bitmeden doğru dürüst başka kitap okuyamıyorum. Senede en az otuz kitap okuma kapasitesine sahipken on beş yirmide kalıyorum. Ertesi yıl derse gelip Türkiye'nin okuma oranından bahsediyorsun ve bana neden böyle olduğunu soruyosun. Allah aşkına ne dememi bekliyorsun?

Çok sinirliyim sözlük, çok.
ağız şapırtısı, yalan gülüşler, çıkar ilişkileri, ikiyüzlülük.
verdiğim kitabın geri gelmemesi.. **
kin, çıkar ilişkileri, yapmacık sevgiler, insanların karaktersizliği.
lobici tayfa... böyle grup halinde entry girerler ki haklı imajı verebilsinler. ben de hiç üşenmem girer bunların serisini bozarım.
abazanizmin öncüleri, yobazite hastaları, atatürk düşmanları, ilave olarak da laf soktuğunu düşündüğü anda ayar yiyen tipler.
kendini 'herşey' sanan 'hiçbişeyler'.
açtığı başlığın 2. entry'sinin kendisine dolaylı yoldan ayar vermesi.
dediğimi yap yaptığımı yapma diyenler.
*görüşmelerin zamanında yapılmaması, her insan gibi +15 dk tamam da, daha fazlası beni mahveder.
*birinin karşımda ayağının herhangi bir yerini ellemesi, tiksinirim hatta.
*haber verilmeden program yapılması ve bana dayatılması, ajandayı boşuna mı taşıyorum yanımda sence.
*ter kokusu, parfüm, deo kullanın.
*tv dizileri, hiç sevmem.
*kötü yemek, içki.
(bkz: seremoni)
güneşlenirken özdilekten 10 liraya aldığım plaj havlumun tüylerinin vücüduma yapışması, kremle bütünleşip masmavi parlamamı sağlaması.
* sözlüğün yavaşlığı.*
* birinin ben konuşurken sözümü kesip başka bir şey anlatmaya çalışması.
kendini beğenmiş kibirli insanlara asla tahammül edemiyorum.
karpuzu eliyle yiyen karpuz suları dirseklerinden akan çocuklar, durmadan ağlayan çocuklar, gördüğü herşeyi isteyen çocuklar, yağlı elleriyle etrafa dokunan çocuklar, kitabını defterini yırtan kirleten çocuklar, hiç birşeye hiç kimseye saygısı olmayan ukala,küfürbaz,bencil çocuklar,onları (çoğunlukla) bu hale getiren anne babalar; eşlerini döven erkekler, buna ses çıkarmayan kadınlar...