bugün

hollanda ve meksika.
Fransayı görmek istiyorum.
Rusya'nın bağımsız silah üretimini seviyorum. isviçre'in de tarafsız ekonomisine sempatim var. Kuzey Kore'nin her şeyi dünyaya ifşa etmemesine bayılırım.
Güney Amerika ülkeleri.

Ama kadınlarından dolayı değil, çünkü kadınları güzel değil. Tamamen turizm amaçlı.
kıbrıs cumhuriyeti,
kktc (de facto),
helen cumhuriyeti.
isveç,
Norveç,
Danimarka...
ingiltere.

Kanada.

ispanya.

italya.

Abd.
Norveç ve norveç.
Yeni zelanda,
ispanya.
vathan hainleri dolmuş bura.
Pakistan, bosna Hersek, güney Kore, katar,
Küba, italya, hollanda, ingiltere, rusya, kktc, yunanistan, gürcistan gezdim.

içimde kalan 2 yer var 1. norveç 2. filipinler.
küba dir. kübalı kız varsa eklesin.
Sadece italya.
Tükiye, kktc, azerbaycan, türkmenistan, ve tüm özerk ve bağımsız türk ülkeleri.
israil.
iskandinav ülkeleri.
görsel

Başbuğumuzun işaret ettiği gibi bütün turan ülkeleridir.
iskandinav ülkeleri.
Hollanda. Epey sempati duymakla kalmıyorum bayağı bayağı hoşlanıyorum.
almanya borussia dortmund dışında, hiç ilgimi çekmiyor. her ne kadar bazı akrabalarım orda olsa da bilmiyorum almanya da olsam sıkılırdım heralde..

yaşanabilecek ülke konusunda bir seçim yapacak olsam tamam ingiltere, londra güzel şehir futbol wimbledon hayat şartları herşey var, ama basketbol yok.. yine de yaşanabilir ülkelerden biridir özellikle şehir olarak londra.. tabi eşşek yüküyle paranız olması lazım *

fransa'ya gelince; aynı şekilde çok akrabam burda da var ama kaldıkları yer itibarıyla bulunsam sıkılırım burdan da, belki paris'i ayırabiliriz, fransızca'nın güzelliği ve fransız edebiyatını ayırıp bunları hariç tutarak konuşursak fransa'yı görmedim gitmedim diye hiç üzülmem..

italya ve ispanya herşeyiyle güzeldir.. italya'da özellikle floransa mesleğim gereği de imkanım olsa gidip yerleşmek istediğim tek şehir diyebilirim..

bunların dışında roma, venedik, milano, bologna, siena, bergamo, pompei vs heryeri gezebilirsiniz.. tarih var, futbol var, basketbol var.. italya yaşanabilecek ülkelerden biridir bence..

ispanya'ya bakarsak; madrid, sevilla, granada, bilbao vs.. gezilecek çok güzel şehirleri vardır.. başkent madrid dışında, özellikle endülüs bölgesi mimari yapıları vs çok özeldir..

eee bir de tabi dünyanın en büyük kulübü real madrid diye bir takımı var.. ( her ne kadar şu anki takım çok boktan olsa da genel olarak bakarsak en büyük, en başarılı takımdır. )

basketbol ararsanız iyi bir ligleri var, real madrid'in basketbol takımını belirtelim.. nadal gibi tarihin en iyi tenisçilerinden birini de buralarda izleyebilirsiniz..

madrid'de çok güzel müzeler vardır..

yani kısaca ispanya'da yaşanabilecek ülkelerden biridir..

ha katalonyayı o ayrılıkçı ırkçı rezilleri burda belirtme gereği duymuyorum, yok hükmündedir benim için..

çek cumhuriyeti ( prag), isviçre ( zürih, cenevre, basel ), macaristan ( budapeşte ), yunanistan (atina), irlanda (dublin ) iskoçya (edinburgh ) vs vs.. listeyi uzatmayayım.. bu tür ülkelere ancak gezmeye gidersiniz.. ya da ben öyle düşünüyorum uzun süre bu ülkelerde kalınmaz sanırım..

dünyada abd ile kanada'yı ayrı bir yere koyarsak; avrupa'da yaşanabilecek ülkeler bence ingiltere, ispanya ve italya'dır..

bu ülkelere sempati duyduğumuzu belirtelim *
Küba, japonya, Almanya.
brezilya, norveç, avusturya, ukrayna
isveç,
Norveç,
Danimarka...
Sempati değil de gezip görmek istediğimiz diyelim.ispanya italya.
güncel Önemli Başlıklar