bugün

sözlük yazarlarının kafasına takılan saçma sapan suallerdir.

benimkisi;
hadi mandanın söğüt dalına yuva yapmasını bi nebze anlarım da yavrusunu nasıl sinek kapıyor bu kafama takıldı.
insan insanı siker mi? net..
toprağın gübre verildiğinde daha verimli olması nasıl keşfedildi?
aynı yükseklikten farklı kütlelerdeki iki cisim nasıl aynı anda yere düşer ?
bir köre rengi nasil anlatabilirsin?
Fatih sultan mehmet karadan gemileri nasıl indirdi acaba?
Neden.....
Hadi millet biraz geri gidelim 1993 tür sanırım Pkk nın en etkili olduğu yıllar. hani şu kurtarılmış bölge oluşturma çabalarının olduğu dönem. Devlet bu günün tabiriyle çok sert karanlık işler ve faili meçhuller(!) ve ya bir şekilde bastımıştı o kalkışmayı ya. onu bastıramasa ve pkk silahla kurtarılmış bir bölge oluştursa. hakkari, şırnak, diyarbakır vs. neler olurdu? Devlet uzlaşma için örgüt liderleriyle görüşürdü, siyasi kanadını muhattap alırdı. protestoları engeller, insanların tepkilerini yumuşatmak için medyayı kullanırdı. pkk yandaşları kazandııkları zaferi binlerce kişi ile meydanlarda pkk bayrakları, abdullah öcalan posterleri ve (V) zafer işaterleriylekutlardı.
sanırım yaklaşık olarak bunlar olurdu. bu gün gelinen duruma bakınca aklıma sadece iki soru geliyor.

93 ten bu güne kadar şehit olanlar neden öldü?, bu gün askere gidecek olan 20 yaşındaki gence nasıl "git vatanını savun ölürsen şehit olursun, yaralanırsan gazi." deriz.
mesela "dünya da yaşamamız için gerekli tüm besinler, maddeler, kaynaklar mevcut iken, neden çalışıyoruz? neden ömrümüzü çalışma ile geçiriyiroz gibilerinden sorular. saçmalıyormuyum? bilinmez.ortada bir gerçek var, oda; şu an bu yazdıklarımı binlerce insanın çok rahat bir şekil de okuyabilmesi. bir yandan iyi, ama ne gerek var kardeşim, okumayın ya. karnımızı doyurmak yetmiyor mu? yaşamak, nefes almak, kendi ektiğimizi yemek içmek, seks yapmak neyimize yetmiyor, neden hep lüksü istiyoruz ey ademoğlu? sorun bende mi, yoksa beni bu hale getirenlerde mi? ben mi saçmalıyorum, yoksa dünyada ki herkes mi? bir gün alacağım 50 dönüm tarla, böleceğim 50'ye içine ekeceğim her türden meyve sebze, kendim yaşayacağım. kendi dünyamın insanı olacağım. ah lidyalılar ah, her şey sizin suçunuz." (bkz: ) tutunamayanlar
Kablosuz kulaklık nasıl çalışıyor?
pilotsuz uçakları kim uçuruyor?
scarlett johansson bana verir mi ki?
Öğlen bir porsiyon kanat istedim 6 tane geldi. 6 kanat en az 3 tavuk demek. Acaba bu tavuklar birbirlerini tanıyorlar mıydı?
hatanın en büyüğü nedir?
marsta bir kac uzayliyla birlikte yasamak acaba nasil olurdu?.
cennette hurilerin başı kapalı mı olacak, açık mı?
Son ucurulan yazarlarda etuuu'nun ve okudundaneolduyani'nin olmamasi.
Sacma ama takikiyor işte.
Hele de biri yetkili olunca bunlardan...
Hakket la akrel pradu etuu okudundaneolduyani neden ayni gun silik oldu? Benim de kafama takilmadi degil.
kızlar neden hala teklif etmedi?
aşk denen şeyin nasıl bir şey olduğunu çözmek .
kaybettim batağa saplandım. buradan nasıl çıkarım..
güney kutbunda evler, insanlar neden ters durmuyor?
evren neden sürekli genişliyor ? Hani lan sonu bucağı olmayan bir şeydi evren ?
kadınları neden insan yerine koyuyoruz? evet.
(bkz: neden küçük kızlar orospudur)
millet bu akşam başlık açıp açıp kaçıyor neden acep?