bugün

Yaklasik 10 km kadardır lanet olsun bir daha da yapmam.
15 kmdir. sırtda 40 kiloluk çanta ile sanırım yer mekan belli olmuştur askerlik.
Mecidiyeköy şişliden beşiktaş sahiline 15km.
üniversite okumak için gittiğim şehirde, otogardan yurda kadar geçen yoldur benim için. onlarca yüzlerce kilometrelik bir yol değil ama bitmek bilmez bir yoldu. elde bavul yürü yürü yürü. günlerce yürümüşsün hissi oluşurdu bünyede. hâlâ da sevmem o yolu.
nike run'da 7 kilometre koşmuştuk; o sayılıyor mu acaba ?
samsun'da iken çiftlik'ten çatalarmut'a yürümüştüm.

He bir de aydınlıkevler - forum trabzon.
sevdiğim kızın evinin bulunduğu sokak.
eğer hafsalam benim yanıltmıyor ise, fethiye'den ığdır'a kadar yürümüştüm.
Sene 1999 antalya ya geldim. Para yok. Otel de işe başlıcam iptal oldu..

1 liram yok..

Antalyadan sakarya ya yürüyerek ve otostopla gittim 3 gün..

2. Side 1996 yılında eskiler bilir eskidoğu ekspresi vardı karsa...

O zamanlar meşhur değil..

2 ekmek aldım cebimde bir lira yok. 3 gün sürdü..

Sakaryadan karsa gitmem..

Anılar anılar..
50 km bir tepeden başka bir tepeye intikal.
Lisedeyken kardeşimle cebimizde para kalmamıştı.Şimdiki kent meydanından eve 1,5 saatte gitmiştik.
Askerlik hariç onu saymiyorum.
25 km 4 saat sürdü.
Valla bucadan bir ara karabağlara kadar yürümüştüm ve geri gelmiştim vakti zamanında. Ayaklar en son bana küfür ediyordu. ilçe değiştirmek kolay değil tabi.
ilkokula giderken otobüs parasını çaldırdığım için ilçeden köye 12 km yürümüştüm.
"en fazla" sözünü "en uzun" olarak düşünmüşsünüz anlam veremedim doğrusu.
bilenler bilir, benim yolum lise yıllarımda yürüdüğüm fevzipaşadan vatan caddesine inen oradan da millet caddesine çıkan yol. keşke teleferik yapsalardı bu iki tepeye fıydırıp geçerdik.
Antalyadan sakaryaya sene 1998.
bir etkinlikte sanırsam 35 küsurdu.
Bizim evden ankamall 8km. Oraya yürüyerek gidip yürüyerek dönmüşlüğüm var. E avm içinde de 500 metre yol katettiğimi düşünürsek. 16.5 km.

Edit: yol param vardı ben sadece vücuduma acı çektirmeyi seviyorum.
sanırım 18 km. akıllı saatim öyle hesaplamıştı. yürümeyi severim. neresi olursa olsun. dağa da çok rahat tırmanırım.
10 km vardır.
7 km vardır.
Otobüs bileti param kalmamıştı öğrenciyken.
Üniversiteden eve, tam 18 kilometre yürümüştüm. Bir de otobandaki arabaların sıklığını da düşünürsek, tam bir delilik yapmışım. Kafam da güzel değildi halbuki..
küçükçekmece beylikdüzü arası yürümüştüm lisedeyken 25 km falan vardır herhalde.

şimdi de ara ara balgat - kızılay yapıyorum. 7-8 km, çerezlik.

onun dışında sözlükte karıya kıza da yürüdüğüm oluyor. şaka şaka.
istinye den pangaaltına yaklaşık 25 km kanyak içerek karlı bir istanbul gecesi...

bir 25 daha olsa yürürdük.

öyle bir aşktı.

eskiden istanbul güzeldi. düşünsene lapa lapa kar yağan zamanlar vardı.. umutlar ve hayallerimiz vardı.
tekel bayilerinde cep kanyakları satılırdı..
Sarıyer'den Taksim'e sahil şeridinden yürümüşlüğüm vardır.