bugün

Fobim neyim yok benim.
^insanafobi^..................
gözlerimin ısıya alerjisi olduğu için yüksek ısıdan korkuyorum. canım yeşil gözlerim.
Sevgilisizlik ahah. Şaka şuka. Panikatak gelir arada bana. Antisosyal dalgalanmalar rahatsız eder o kaa. Poziitif biriyim. Hep gülüyom ben. Çatlasın düşmanlar. Bim bam bom.
köpek korkusu
böcek korkusu
kapalı alan korkusu(asansör vs).
Ustteki bir baska yazarın yazması ile ogrendim su an ufkum acıldı. Bir tek ben bunu yasıyorum sanırdım.
(bkz: klimakofobi) merdiven fobim var resmen. Bir yere tutunmadan merdiven inemiyorum veya yuruyen merdivenlerden korkuyorum. Ozellikle basamakları dar ve cok merdivenler beni acayip sekilde korkutuyor.
Edit : bir de genel olarak yuksek bir seyin uzerinde duramıyorum. Ornegin bir taburenin uzerine cıkıp dolaptan bir sey almak veya su seyyar merdivenlerin uzerinde perde asmak gibi. Yukseklik korkum var.
Böcekler.
Özellikle kakalak böceği.
Akrep ve siyah çiyan. Böyle yemek tabağı kadar olurlar. Eski evimiz müstakildi otlardan çıkıp çıkıp gelirlerdi. Allah'tan ranzada yatıyordum gelemiyorlardı.
insanofobi.

Hepinizden tiksiniyorum.
çekirge lan mk.
Çarpık diş fobisi. Böyle bir forbi var mi yok mu belli değil. Ama ben de var kardeşim. Çarpık diş görünce tiksinti geliyor.
kan aldırmaktan çok korkuyorum. çok çok mecbur kalmadıkça kan aldırmam asla. her alan hemşireyle uzun süren korkulu dakikalar sonrası hep aynı muhabbet gerçekleşiyor; "bak bir şey yokmuş değil mi? bir daha korkmazsın artık.".

bir de şu her yerden çıkan kertenkeleler. havalar ısınmaya başladığına göre büyük buluşmalarımız gerçekleşmeye başlayacaktır. bir insanın iş yerinde neden kertenkele olur bilmiyorum ama benim var işte. sevimsiz hayvanlar.

nefessiz kalma ihtimalim de beni çok korkutur. suratıma bir şey kapatıp uyuyamam dahi.
Tripofobi.

Yanyana delikler görünce aniden kusma isteği ve bas dönmesi geliyor.
Köpek
Yükseklik
Kapali alan
Yüksek ses
Kadife kumaș.
örümcek, palyaço.
Börtü böcek, kapalı alanda daralma,sevdiklerini kaybetme korkusu.
Nadir olarak görülsede bende olan bir fobi şekli. Birisi geçtiğim yolun üstüne basarsa o basılan yere değmemeye çalışıyorum. Eğer değersem işim rast gitmeyecek gibime geliyor.
Örümcek. Çok karaktersiz hayvanlar. Zıplayanı var uçanı var tutanı var tüküreni var. Yazıklar olsun böyle evrime.
Yükseklik korkusu.
(bkz: yok ki)
Halk oyunları fobisi.

Tuhaf ama gerçek,saçma ve komik.Lakin durum bu.
En büyük ve belki de tek fobim şüphesiz ki parazittir.
Böcek!!!
Köpeklerden korkuyorum, ebat ne olursa olsun.
iş makinaları fobim var yanlarından geçemiyorum. Sanki kocaman dev yaratık beni yutacakmış gibi geliyor. O yüzden araba kullanmıyorum. Yolda karşıma çıksa hemen suratımı kapatıp arkamı dönüyorum. Sebebi küçükken komşumuzun kamyon altında kalıp vefat etmesiydi. O gün bu gündür tek büyük fobim oldu.