bugün

yazarların izlediklerinde ya da duyduklarında kendilerini etkileyen güncel haberlerdir.
6 yaşındaki öğrencisini döven *öğretmen.
--
haberini duyduğumda bi süre kendime gelememiştim, baya da göz yaşı dökmüştüm.
çocuklara ya da yaşlı insanlara yapılan her türlü zulmü izlediğimde ya da dinlediğimde içimde oluşan öfke ve şiddet.
olamaz diye nitelendirdiğim haber. yurtdışında kızını bodrum katına kapatıp yıllarca tecavüz eden ve ondan coçukları olan baba müsvettesi haberi.
yeni evli veya daha küçük bir çocuğu olan askerin şehit edilmesi.
birkaçgün önce iki sevgili kaza yapıyor ve çarpmanın etkisiyle camdan dışarı çıkıyorlar. ikiside ağır yaralı yerde yatıyorlar ve arada birbirlerinin ellerini hiç bırakmayıp gözgöze geldikçe de acıları resen ikiye katlanıyordu. işte aşk bu dedim gerçekten etkileyici bir haberdi.
(#7596260)
bir zamanlar

(bkz: şehit haberleri) ne yazık ki artık rutin birşeymiş gibi etkilemiyor insanı.
(bkz: 17 aylık bebeğe tecavüz)
AKSARAY’da 5 çocuk babası 46 yaşındaki A.K., cinsel ilişkiye girip hamile bıraktığı 13 yaşındaki kızı Ü.K.'nin dünyaya getirdiği bebeği, bir taşın altına bırakarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklandı.

http://www.hurriyet.com.tr/kadin/6278007.asp?gid=159
töre cinayetleri. genellikle küçük erkek kardeşe yaptırıyorlar bu işi. okula gidip kalem tutması gereken çocuğa, silah verip ablasının katili yapıyorlar. namuslarının temizlendiğini zannedip iki çocuklarından da ayrılıyorlar. biri hapse, diğeri mezara.
(bkz: eşeğe tecavüz eden sapıklar)
muhsin yazıcıoğlu'nun da bulunduğu uçak düşmüştü; muhabir ismail güneş ise dağın başından o kar havasında defalarca aramıştı;
-kimseden ses gelmiyor, üşüyorum donmaya başladım- fakat bulunamamıştı vaktinde,ulaşıldığında helikopter koltuğunu kızak yaparak yaşam mücadelesi verdiği anlaşıldı. takdiri ilahiyi kimse değiştiremez bu kesin; ama geç kalınan bu kurtarma aşaması beni derinden etkilemiştir hala da kulaklarımda yankılanır hatırladıkça.
kızına tecavüz eden babadır açık ara farkla.
zar kontrolüymüş.
lan it sen önce kendi beynindeki zarı kontrol et! ve dahi beynini!
(bkz: bilge köyü katliamı)*
--spoiler--
öte yandan altyapıdan ise kaçan kaçana... hoca recep yazıcı ile kaleci antrenörü uğur kurt, azerbaycan’ın fc gabala takımı’na gitti. kulüpten 3 bin euro alan bu iki isim, azeri ekibinden gelen 5 bin euro’luk teklifin ardından bu ülkenin yolunu tuttu. galatasaray'da üç senedir zam almayan malzemeci hüseyin genç de, bu sebepten dolayı siirt jetpa’ya transfer oldu. `
--spoiler--
önce insanlık...
--spoiler--
Milli Piyango'dan üç defa büyük ikramiyeyi kazanmasına rağmen hala meteliğe kurşun atan Cağaloğlu'nun 35 yıllık ayakkabı boyacısı Mustafa Savgan'ın dillere destan hikâyesini bilmeyen yoktur. 1979 yılında 10 bin, 1982'de 30 milyon, 1984'te 15 milyon lira kazanan, yanı sıra biletlerine saymaya bile gerek duymadığı küçük ikramiyeler çıkan 58 yaşındaki Savgan, eşinin ve ailesinin isteklerini karşılamaya çalışırken beş parasız kaldı.
--spoiler--
biz "adam ne kadar şanslıymış" derken neler gelmiş başına.

(bkz: ulan bana çıkacaktı ki)*
tüm savaş haberleri.
duyduğumda geçici şuur kaybına uğramama neden olan haberdi. *

(bkz: cübbeli ahmet hocanın kaçamakları)
(bkz: ırak ta kafası kesilen türk şoför) bazen rüyalarıma bile girer.
aclik haberleri.
derinden üzülmeme sebep olmuş bir haber.
2006 ağustosunda ekmek almak için sabah markete gittim. bir gazete manşetinde: şamil basayev G8 zirvesi öncesi öldürüldü, haberini görünce yıkıldım, kalbim ağzımdan çıkacak gibi oldu.
1- hayatını şerefli bir savaşa adayan kahraman bir askerin şahsına karşı atılan alçakça manşet,
2- efsanevi komutanın ansızın bu dünyadan ayrılması,
Beni çok üzmüştü.
damacanayla mastür. yapan deli - kanlı sucu.
nihat doğan haberidir. vermiş veriştirmiştir, ibretliktir.

"tarkan, sıla ve şebnem ferah şarkıları’ndaki taciz ne olacak?

benim 15 sene önceki taciz şarkıma takılanlara soruyorum.bu elitist kesimin kendilerinden olan starları,şarkılar yapıyorlar.tarkan diyor ki “gel gel acıtır” öbürde diyor ki bu arkadaşların starlarından bir tanesi “ yav gelirim acısa da öldürmez ne olacak ki” diyor.şebnem ferah “kaygan bilmem ne ” diye şarkı yapıyor bunlara çıt yok,bana gelince aa “taciz” var…"
http://www.oydar.com/haber.asp?durum=detay&hb=28&haberdetay/NihatDogandanBombaAciklamalar!.html
istanbul depreminden sonra jeneriklerde de kullanılan haber görüntüleri çok etkilemişti. aradan günler geçmiş, akşam vakti karanlık, kalabalık enkaz kaldırma çalışmaları yapılıyor; enkazın üstünde bir adam, bir ses duyuyor, susun diye bağırıp herkesi susturuyor ardından kalıplaşan o cümleyi söylüyor "sesimi duyan var mı?" herkes sesi duyabilmek için nefes bile almamaya çalışıyor. adam tekrarlıyor "sesimi duyan var mı?" defalarca; bir kaç dakika sonra cılız ufacık bir ses duyuluyor enkazın altından biri elinde tuttuğu bir şeyle bir yere vururak hayata sesini duyurmaya çalışıyor.
güncel Önemli Başlıklar