1. 1.
  çok yanlış bi yoldur.. en beğenilen entrylerin okuyucuda bıraktığı izlenim çoğu zaman yanıltıcı oluyor abi. sözlük içinde yaptığım gezintiler esnasında yazarın bi entrysi dikkatimi çekiyor mesela. adam cidden tespitin, analizin ya da bilmemne yaptıysa işte onun kralını yapmış. o an fellik fellik aradığım şeyi yazmış, cuk diye oturtmuş. beğeniyle beraber ister istemez o yazarın nickine bi sempati oluşuyor. ne biliyim lan seviyosun işte o adamı. yazısını gördükçe artı oyluyorsun falan. aklında yer ediyor işte..

  mesela;

  başlık:john locke

  56. mülkiyet teorisyeni olduğu söylenir.doğal haklar arasında özellikle, özel mülkiyeti vurgular. locke bize hobbes'unkinden farklı bir egemen güç verir. hobbes, egemenin yargısı, sual olunmaz tanrı'nın yargısı hükmünde görürken; locke, halk yargılamalı, der.
  bu daha ziyade rousseau'da karşımıza çıkar.

  (rükneddin uranüs ölmedi, 11.05.2008 14:49)

  iç ses: vay vay vay vayy.. olm adam ne güzel anlatmış lan olayı. valla iki saatir sittiğimin kitabında bulamadığım şeyi herif sözlüğe yazmış valla helal olsun. dur ben bunu bi şuraya yazayım finallerde işime yarar.

  sonra bi gün sözlük üzerine msnde, evde, zirvede, otta veya bokta şu diyaloglara giriyorum

  + ulan beşinci nesil geldi sözlüğün eski tadı kalmadı harbiden

  - içlerinde iyi adamlar da var ya

  + yok be oğlum hepsi aynı.. her başlığa anket lan bu, ne diyem mahmut mu diyem yazıp duruyolar

  - şey var abi bi.. rükneddin uranüs ölmedi var beşinci nesil adam okumuş yazmış birine benziyo.. arada görüyorum entrylerini de iyi yani. hem geçen siyaset bilimi finaline çalışırken onun bi entrysini gördüydüm sınavda falan kullandım. kafalı bi adam heralde.

  + rükneddin uranüs ölmedi mi? yok lan bi skime benzemiyor onun yazıları. bakınız yazarı oğlum o..

  kazık bir sınavdan alnıın akıyla çıkmama destek olan kahramanıma yapılan bu niteleme beni üzmüştü.. sözlüğü açtığımda detay ara'ya rükneddin uranüs ölmedi yazıp istatistiklerine girdim adamın..

  en beğenilen entrysini buldum başlığa bakıyorum:

  başlık: çılgınmurat78

  1. dünün yazar namzeti, bugünün sözlük neferi.

  (bkz: hoş geldiniz)

  (ecayip heyvanlara benziyirsen, 30.02.2008 17:14)

  2. çılgın sedat'ı anımsatan nicke sahip nesildaş. *

  (tankut relaoded, 30.02.2008 17:26)

  3. (bkz: koyumda tur at)

  (rükneddin uranüs ölmedi, 30.02.2008 17:29)

  deep, vaudeville for vendetta, deatly, pulp fiction gibi karması 400-500leri aşmış, ortak özellikleri yaran entry yazmak olan birkaç hayvanı tenzih ederekten söyleyim büyük bir çoğunluğun en beğenilenleri tek cümlelik, okuyan uuserin ahıuahhahah diye gülerken artı oy verdiği, genel manada bi boka benzemeyen sadece yapıldığı anda komik olan espriler. yani yazarların bi manada etiketini oluşturan şey olan en beğenilen entryleri bizim ciddiyet içinde ders çalışırken osurunca güldüğümüz, osurmaya devam ettiğinde eee yeter anuna koyim dediğimiz elemanın cozurtularından farksız. bunun sebebleri yazarların zaman zaman girdiği üretim kıtlığı, dönemsel angutluklar, can sıkıntısı esnasında girilen entryler olduğu kadar uuser ahalisinin beğeni kriterleri ve sözlük içi kankacılık kurumudur kanımca kanaatimce.

  üstteki örnek diyalogtaki göt olma durumunun asli sebeblerinden olaraktan bir de bilgi/birikim içerikli bir enrtynin haftanın en beğenilenlerine girmesinin imkansızlığı olayı var. adam üzerinde kafa yormadan, kitap karıştırmadan tek kelime edilemeyecek bir konuda oturup mevzuyu merak edene ışık tutmak açısından tatmin edici ve güneş görmeyen uzuvlarından ter akıtaraktan hayvani bir yazı yazar..
  alacağı artı oy sayısı, kankalar + konuya özel ilgisi olan birkaç kişi + uzun bişeydi okumadım ama uğraşmış abi insanlarının vereceği oy kadardır.. yani bu tür yazarların popülaritesi kıt olduğundan kankası da kıt olacağı için en fazla 5-6 artı oydur. kimseyi rencide etmeden, sadece çeşit olsun maksadıyla örnek vermek gerekirse şukelaya tıkladığınızda şu entrylerle karşılaşabilirsiniz

  (bkz: peygamber sabri gerektiren meslekler/#2379707), (bkz: senin annen bir domatesti yavrum/#1792987), (bkz: sozluk yazarlarinin akp li nickleri/#3525172)...

  şu şekildeki entyler ise uzundur, amaaaan kim okuyacak yaadır ve fazla oy almaz. [artı değil çoğu zaman oy almaz]

  (bkz: masumiyet muzesi/#4023128), (bkz: michel foucault/#3848730), (bkz: la chute/#3588949), (bkz: orhan veli kanik/#1866853)

  sonuçta herkesin beğenisi kendinedir de, aabi sözlük foruma döndü, ay ben yazamıııcam burdaaa, doğru düzgün yazar yok anacım diyenlerin fark edemediği değerde yazı ve yazarların olması biraz da onların ve kullandıkları oyların suçudur. yani..

  not: entrylerini izinsiz kullandığım pek muhterem yazar arkadaşlarım korlerulkesindeaynasatanadam, ditty *, tutsikimiyancek, sanandreas, pierreriviere, benn ve "sevgili" ess ess'e teşekkürü bir borç bilirim.
  24 ... mykalkan
 2. 2.
  (bkz: en begenilen entry secilen abuk subuk entryler) *
  1 ... gitaristdilara