1. 1.
  çaylaklığa adım atıp, çaylaklık döneminden sıkılıp artık ortama ısındığını ve başarılı bir yazar olabileceğini düşünen insanın içten gelen çığlığıdır. **

  iki ay üç gün sonra gelen edit: ohooo olalı çok oldu ne de güzel şeymiş yazar olmak. *
  1 ... kutupsal form
 2. 2.
  hala yazar olamadin mi diye dalga gecen arkadaslarin ben bes entryde oldum elli taane girmis diyen insanlardan sonra lutfen beni de yazar yapin diyen caylak kisilerin soyledigi soz.*
  ... melezmacir
 3. 3.
  yalakalık sayılabilecek başlık, fakat gerçekleri yansıtıyor *
  benim gibi çaylaklığın tadını çıkaramayan kişilerin söylediği cümle
  ... altugguven
 4. 4.
  Ömer Sevinçgül adlı yazarın carpe diem yayınlarından çıkan kitabının adı. (bkz: Yazar ölmek istiyorum)
  ... acz ve fakr
 5. 5.
  uludağ sözlükte bu isteğin yerine gelmesi bir iki gün almaktadır. ekşi sözlükte bir iki ay .
  2 ... cinayetsaati
 6. 6.
  2 gün çaylaklıktan sonra yazar olduğunu sananların çığlıdır. misal ben.
  ... parisli
 7. 7.
  şuanda çaylak olduğum için benimde her sözlüğe girdiğim de kullandığım cümledir. kullanmak çok kötü duygular yaratmaktadır. bir an önce yazar olunmalıdır.
  ... psikljk deli
 8. 8.
  çaylak bir şahsiyetin kullandığı tümcedir. arzu doludur, umut doludur.*
  2 ... kuntizella
 9. 9.
  HAYALLER VE GERÇEKLER
  Uzak zamanlar birinde küçük bir kız yaşarmış. Hayal kurmayı çok severmiş bu kız.hayatı da düşleri gibi sanırmış. sonra büyümüş.gideceği yolun uzun olduğunu düşünürken,hiç tanımadığı bir şeyle karşılaşmış biraz korkmuş ama umursamamış. güçle devam etmiş yola.hızla ceplerini kontrol etmiş.ağzına kadar umutla doluymuş içleri. bu defa özgüven de arkadaşlık etmiş ona.derken sarp yamaçlara götürmüş onu ayakları.telaşlar kaplamış içini.panikle ceplerine bakmış yeniden.umutları hayli eksilmiş.hayalleri ve azalan umutlarıyla kalakalmış öylece...çoğumuz bu gibi durumlarda yapmak istediklerimizden vazgeçip hayatı ıskalarız.gerçekler çoğu zaman umutsuzlukları doğurur umutsuzluksa imkansızlığı.gçlü olmayı unuruz hep birşeylerin farkına vardığımızdaysa pişmanlık daha acıdır. neden böyle olur her zaman? oysa hayat böyle kurulmaz.bizim için tek bir anahtar kelime vardır. oda herşey sen de başlar sen de biter bunu unutmayalım.
  ... entelliz
 10. 10.
  HAYATIN iÇiNDEN
  ilk olarak 1966 yılında girdi televizyon hayatımıza, o zamanlar insanlığın en büyük icadıydı.Herkesin evdeki sinemasıydı.Radyonun resimli haliydi.Ekrandakiler bizi de görür korkükusuyla evde rahat oturamadık ama olsun.isyan etti sonradan şimdi filmlerinin çoğu sahnesini saçma bulduğumuz eski sinemalar.Dallasın birer bağımlısı olduk.Suelına hep çok kızdık,dizinin etkisini üzerimizden atana kadar bize her kötülük yapana ne kadar ceyarsın dedik.Yıllar geçtikçe sohbetlerin değeri kalmadı hiç komşuluklar unutuldu,karagöz ve hacivat tarihe karıştı.akşamları izledimiz diziler muhabbet konusu oldu.2000li yıllarda hüküm süren mafya dizileri okullardaki şiddetin birirci nedeni haline geldi.Onlardan geriye sadece seni asarım,keserim ,racon gibi kelimeler kaldı.Sevgili edebiyatçılarımızın romanlarını okumak yerine onlaın zamana uyarlanmış deli saçması dizilerini izledik.Reşat Nuri GÜNTEKiNE ,Halit Ziya UŞAKLIGiLE yazık ettik.O insanların bu eserleri verirken neyi anlatmak istediklerini bir türlü anlayamadık.Kitaplara aşık olacağımıza televizyon kumandalarını sevdik biz.Bütün bunlar yetmezmiş gibi evlilik denen kutsal kurumu saatlerimizi alan izdivaç programlarına sığdırdık dalga geçeresine.AH ŞU iNSANLAR BiR DE FARKINDA OLSALAR.
  ... entelliz