bugün

kesinlikle katıldığım kampanya. Keşke bir oylama, anket v.s birşeyle yazarların fikri sorulsa ve çoğunluğun kararına uyulsa.

Demokratik bir ülke lan burası.

edit başlık bana kalmış.
sözlüğün selameti için kesinlikle katılanacak kampanya.
çok kolay yönlendirilebilen yazarların gaza gelip başlattığı kampanyadır. sivas'ta da böyle olmuştu.
onay verenlerin nedense hep 8. ve 9. nesil yazarlardan oluşması ilginç olan kampanyadır.

edit: eksileyen arkadaşı yanaklarından öpüyorum.
yazar alımı durdurulacağına saçma sapan başlıklar açıp, gereksiz giriler yazan faydasız yazarların nesline bakılmaksızın üyeliklerinin silinmesi gereken kampanyadır.
sol framede cinsel içerikli, atatürk'e hakaret eden, ırkçılığı körükleyen, laf olsun torba dolsun mantığı ile açılmış başlıklardan ve girdilerden kırmen de olsa kurtulmak isteniyorsa acil şekilde uygulanması gereken kampanya.

bu sürede sözlük gereksiz girdilerden ve başlıklardan temizlenir, daha da güzel bir sözlük ile yola devam ederiz.
(bkz: 14743597) katiliyorum.
yazar alımını kapatmak yerine sürekli am,göt,meme ve spor başlıkları ve entryleri giren yazarların uçurulması kampanyası daha makbukdür kanımca.

tanım: yazarların yeni yazarları istememesi hadda onlardan iğrenmesi sonucu açılmış başlıktır.
yıllar boyunca uludağ sözlük' ün rayına oturması için önerilerde bulunuldu. ancak monsieur zall hiçbirini dinlemedi. eskiler gitti, yeniler geldi, ben 3. nesilken de çözüm önerileri vardı, hala da var. ama sonuç yok.
dolayısıyla, formata uyum göstererek başlık açmak, entry girmek, ara sıra zirveye katılmak, dolayısıyla eğlenceli vakit geçirmek beklenmelidir sözlükten. eğer sizi rahatsız ediyorsa, içinize sinecek başlıklar açar, entryler girersiniz. ama yıllardır çözüm adımı atılmayan sözlüğü düşünerek enseyi karartmayın. diğerlerini bırakın, içinize sinecek şeyler yazın.
boşverin. ne de olsa hiçbir şey değişmiyor.
"hayrola sen mi veriyon gardaş server parasını?" diye tepki gösterilmesi gereken kapmanyadır.
yazar ve girilen entry sayısının gerçek anlamda düşmesine sebep olacak gereksiz kampanya. saçma sapan başlıklar açan entry giren yazarlar zaten çaylak olmaktadır. şayet sözlüğün yeni yazarlara yeni düşüncelere ihtiyacı olduğunu güncel tutulması gerektiğini düşünüyorum.
yazar alımının durdurulmasındansa, daha nitelikli bir şekilde yazar alımı yapılmalıdır. yazar olmak için çeşitli sınavlar (uludağ trollium sınavı/ şakirt belirleme sınavı, ergen belirleme sınavı ), belli bir oranda oylanma sayısı gibi kriterler getirilmelidir. sözlüğümüzü muasır sözlükler seviyesine taşımak istiyorsak bunlar yapılmalıdır.
üye alımı durdurulsun değilde kendini inci sözlükte sanıp ergen ağzıyla konuşaraktan saçma sapan başlıklar açıp ve her mesajın sonuna amk gibi anlam ifade etmeyen yazılar yazanların sözlükten uzaklaştırılması gereken durumdur.
sonuna kadar desteklediğim kampanyadır. bu uygulama resmiyete geçmese bile çaylaklık süresi uzamalıdır.
sözlüğe birşeyler katmayan, güldürmeyen, eksi butonunun bulunmasına şükrettiren hatta yer yer horspu çocukluğuna kadar varan yeni yazarlarımızı gördükçe tekrar tekrar hatırladığım ve desteklediğim kampanya.
derhal uygulanması gereken kampanyadır. direkt bu şekilde uygulanmasa bile en azından zorlaştırılmalıdır.
Zallin ciddi manada uzerinde du$unmesi gereken konu.
yazar alımının durdurulması yerine yazarların seçilip troll yazarların sözlükten atılması kampanyası şeklinde değiştirilmesi gereken kampanyadır.
11. nesilleri istemiyoruz, kesinlikle destekleyeceğim kampanya.
harika bi çözüm yöntemi. yazar alımını kapatınca deve kuşu misali kafamız toprakta her şey hallolmuş sanıcaz.
öyle olmuyor işte. sen yeni üyeyi hop diye yazar yaparsan sıkıntı çıkar. durdurmak çözüm değil, çözüm olarak da bahsetmeyin şundan.
gidin adamlara ter döktürün, ayıklayın. mesela zall beni 3 saatte yazar yaptı. ama kızmıyorum neticede harika bi şeyim ne de olsa.
ama herkese yapmayın bunu.
Yazar alımı kapatılınca -dikkatinizi çekerim- "hiç kimse" kayıt olamaz. Bu, iyi ve kötü hiç kimsenin kayıt olamayacağı anlamına gelmektedir. Yani, kötüleri uzaklaştırmak isterken iyiler de etkilenir. Yani, kurunun yanında yaş da yanar.
mevcut gereksiz yazarların elenmesi daha kaliteli bir uygulama olabilir kanaatindeyim.
ne yazar alımı ne de yazar denetimi çözüm değildir. sözlük formatı artık zamanını doldurmuştur. bütün sözlük ortamları kısır döngü içinde anlamsızlıklara doğru artan bir ivmeyle savrulmaktadır.
sol frameye bakınca haklı istektir.
ilk oyum sarıgüle diyen 18'e basanlar, günlük 30 liraya trollük yapan sözde aklar, sözlüğü ocağa çeviren milliyetçilikten bihaber milliyetçi hareket partililerin daha fazla yüklenmemesi adına seçim dönemlerinde yapılması gereken kampanyadır. beni de siyasete bulaştırıyorlar zorla.