1. 1.
  Vergilerimizle, o dönem çalışmayan insanların maaş almaması gerekmektedir.böylece atanamiyoruz diye kendini yerden yere atanlardada büyük oranda azalma olur hemde beleş maaş alıp; "ırkıdışlırımla kıhve kiyfi" gibi salak paylasimlarinda önüne geçilmiş olur.son tahlilde,öğretmenlerde yalvar yakar alınan 5 gün iznin değerini anlayıp haksız maaş almamış olurlar.
  3 -15 ... mayk pompao
 2. 2.
  kardeşim sen de gir sınava sende ol.

  devlet imkan sunuyor mühendis olursan şu şu olur doktor olursan şu şu olur öğretmen olursan şu şu olur..... vb şekilde gidiyor.

  yani diyeceğim o ki şu meseleğin şu imkanı var bu mesleğin bu imkanı var diyor devlet sana senin hangisi olacağın sana kalmış.
  7 -3 ... donanim haber olucusu
 3. 3.
  imamlara, diyanet işleri başkanına, milletvekillerine, güvenlik güçlerinin bir kısmına, piş pirikçi ve soliterci memurlara ses yok ama öğretmenlere maaş verilmesin mevzusudur. aklınız hiç mi yok lan sizin hadi aklınız yok vicdanınızı da mı sattınız.. vergileri imiş kaç para vergi verdin lan gel bakim şöyle hele..
  12 -1 ... mel mel bakan gibson
 4. 4.
  Her mesleği şartlarına göre seçersin...

  Kimse öğretmen doğmuyor.Bir çaba sarfedip o mesleğe erişiyor.

  Öğretmenlerin verimliliği ölçülsün , yapamayan köyüne dönsün diyebiliriz ama...
  3 ... cok uzaktan gecen bir gemi
 5. 4.
  simit satıp onurlu yaşasınlar bence..
  bedavacı ol ondan sonra sabilere ahlaktan carttan curttan bahset..
  2 -6 ... maniacdepressive
 6. 5.
  öğretmen değilim hatta öğretmenlerin baş düşmanı olan bir meslekteyim. yılın belirli kesimi çalışıyorlar, memurlar sonuçta. alıyorsa da sıfatı var. bu suriyelilere bağlanan maaşlara ne diyorsunuz? hırsızlık ve işsizlik oranını arttırdıkları gibi birde havadan milyar dolarlar gidiyor. senden benden çıkıyor bu para. bunları konuşalım. birbirinizi yemekten vazgeçin artık aptal sürüsü.
  3 ... atid
 7. 6.
  Mal beyanı.

  Adam olan öğretmenlerinin kıymetini bilir onlar için ne yapılsa az olduğunu savunur. Bugün bir meslek sahibiysek, toplumda bir statü sahibiysek, bir şeyler başarabilmiş ve bir yerlere gelebilmişsek bu öğrendiklerimiz sayesinde dolayısıyla onların sayesindedir.
  18 -2 ... richie pich
 8. 7.
  Hayaller hayatlar diyeceğim başlık.
  Dünya standarlarına göre aldığımız maaş sürünüyor. Oranlar da şu şekilde

  http://www.dersimiz.com/h...yor-egitim-haberleri.html

  Şimdi şunu bilmek lazım. Öğretmenler her kademede öğrenciler hayata hazırlar; iyidir veya kötüdür; tecrübelidir veya yeni başlamıştır o bilinmez lakin sınıfa girdiyse odur alan tecrübesi en iyi olan. Yerini bileceksin.

  Hah işte Seni o adam(!) haline getiren( hani o maaşlarına göz diktiğin), emek veren öğretmenlerindi. Hatırlatayım dedim.

  Edit: üniversitede hocayım. Bir bitmediniz yeminlen.
  3 -1 ... mimist
 9. 8.
  Bu kadar çok konuşuyorsunuz da çocuklarınıza yarım saat bile ders çalıştırmaya dayanamıyor bir çoğunuz. Bir de bunu ne istediğini bilmeyen çoğunluğa anlatmaya çalışırken düşünün. 9 ay boyunca en az 25 kişinin eğitim ve öğretimiyle uğraşılıyor birde üstüne velisi, müfettişi, müdürü, yardımcısı var. Ve bir çok meslekten daha az maaş alınıyor. Ayrıca tatil 3 ay değil 2 ay. Hazirandan sonra ve Eylül başında semineri var bu işin. Siz öğretmen olmak istediniz de önünüze taş mı koyuldu? Derdiniz öğretmen maaşı olmasın. Vergilerle kimin elektrik suyu ödeniyor, hangi mühendisin işçinin hatasıyla kaldırımlar sökülüp sökülüp yeniden yapılıyor, kimler gemicik alıyor kimlerin kutuları doluyor. Bak milletvekili maaşına 5 kattan daha fazla maaşı. Onların yaptığı iş ne ? MEB'in başına gelen herkes yeteri kadar öğretmenle, eğitim sistemiyle oynuyor zaten birde insan yetiştirilen işini düzgün yapan insanlara ( hakkıyla yapmayanlarda kendi vicdanlarına hesap versin) laf atıp durmayın.
  1 -1 ... asosyalice
 10. 9.
  bir öğretmen olarak katıldığım önerme. fakat yalnızca öğretmenler için değil, bu rahatlığa sahip tüm memurlar için. çalışmadığın günün parasını almayacaksın bu kadar basit. tatil yapılan dönemde ödenen maaşlarla türkiye'deki okulların koşulları iyileşir. fakat kpss ile atanan öğretmenler "sınıfa girerim ders yapmadan da para alırım" gibi bir cehalet içinde boğuldukları için kimsenin umrunda değil. neyse.
  3 ... other