bugün

öğrencinin içinde bulunduğu içler acısı durumdur. herkes evine tatile giderken siz ah ulan diye kendinizle tokalaşırsınız yaz sıcağının ortasında
(bkz: kış okulu)
(bkz: kış okulunun kesmemesi)
(bkz: en fazla 10 kredi alabilirsin)
(bkz: lab lar krediye dahil mi)
dört senedir kesintisiz olarak katıldığım işkencedir.esasında dört senedir paraları basıp bir sonraki sene yine basacak olmamın sebebi ilk 2 yaz okulunda hiç bir dersin finaline girmememdir ki bu aptallık sanırım şahsıma münhasırdır sanırım
(bkz: baba baba yaz okulunu kazandım)
ultra aslan, yaz okuluna yaslan.
çarşı, yaz okuluna karşı tümcelerinin sıra üzerlerine yazıldığı zamanlardır.
(bkz: yaz kış okuyanlar)
(bkz: yaz okulunda kalmak)
10 kredilik ders için* bünyeyi 10 yıl yaşlandıran dünya üzerindeki en iğrenç okuldur. yaz okuluna kalan öğrencinin yaz okulu bitene kadar cep telefonunu kapatması önerilir.

- hacı napıyorsun?
+ napim başkan yaw yaz okulundayım derse giricem birazdan
- yapma yaw olm bizde geldik bodrum'a seni soruyoruz millete
+ bodrum'u geçeceksin hacı bu sene iş yok bodrumda
- ehe öyle abi çok kötü bodrum ehe denize gideceğiz birazdan
+ ....*
- orda mısın abi?
+ ...
tüm arkadaşların sahil kum güneş ve kızlar'dan bahsettiği dönemde ödevlerle ve sınavlarla boğuşmaktır.
(bkz: yaz okulunun bünyeye kattığı hüzün)
normal dönemde kış uykusuna yatıp yazın toparlamaya çalışma durumudur. derslerin karma sınıflarla verilmesi nedeniyle hoş durumlar yaratabilir de..
afedersin çok sikik bir durumdur.
hocam sırf arabanızı yenilemek için size el altından para ödüyorum artık kıyağınızı geçersiniz demektir.
zaten dikkat edilirse zor derslerin çoğu yazın geçilir.
kısaca büt. denilen nimetten mahrum, yurdum mazlum öğrencisinin yediği hurmaların tırmalama zamanının geldiğini haber veren tatil düşmanı okula kalmaktır.
fazla mesai kalmanın aylara dökülmüş halidir , insanın delirmesine sebebiyet verecek sonuçlar doğurabilir .
Nevşehirde üniversite okuyorsanız mecbur olan durumdur. Ne yaz okulu ne bütünleme vardır.
birde okulunda yaz okulunun olmaması ve direkt olarak uzatmak vardır ki ona göre iyidir...
boktan durumdur. utanmadan devamsızlık alınmasıda cabasıdır. 2. öğretim ücreti ödeyip, sabahın köründe derse gitmek paha biçilmez!

- sizin çcouk ne yaptı, bitirdi mi okulu?
+ yok, bizimki 4 mevsim okumakta..
- maşallah..
bas bas paraları yaz okuluna bir dahamı geleceğiz buralara durumudur.
namustan, şereften, ahlaktan yoksun öğretim elemanlarının araba alacağım, borcum çok diyerek ve pis pis sırıtarak öğrenciye hak ettikleri notu vermemesi sonucu para ile söve söve gidilen kurstur.
(bkz: ya ben lan neyse bir şey demiyorum)
dünyanın en nefret edilesi durumlarından biridir. zaten ergenlik triplerinden yeni kurtulduğun bir zaman içerisindedir o süreç. sevgili hocalar ne anlasın bir öğrencinin her şeyinin yaz mevsimi olduğunu. kendileri yaz boyunca sadece bir ay tatil yapabildikleri için kıskançlık krizlerine engel olamaz ve - evladım bu yaz arabamı değiştireceğim seni yaz okuluna bırakıyorum der. yuh be arkadaş. yok yani iyi ki bana öylesi denk gelmedi.

nitekim gidersin o yaz okuluna, sıcaktan öle öle. yeni insanlar ile ortak noktan o dersten kalmış olmanızdır. canla başla mücadele edilir. yahu o kadar heba ediyoruz tatilimizi, kalmayalım yine diyerek öğrenim süresi boyunca sıkmadığımız kadar çok sıkarız bir taraflarımızı.

neyse ki kurtulduk, mazide kaldı. aman bir daha bana bulaşmasın diyorum ama, bazen özlüyorum. ne olurse olsun, yaz okulu, kış okulu, ilkbahar öğrenimi neyse işte, değerini bilin. özlüyorsunuz sonra, demedi demeyin. yaşlandık, evet.
sıcakta hiç çekilmeyen ve asla merak edilmemesi gereken durumdur.
rezalettir.
kafa bir ortam varsa tadından yenmez. hele de antalya, izmir gibi çox uj olan bir yerde yaşanıyorsa.