bugün

kapı pencere balkon kapısı neyse işte heryer açıkken ve bilisayar başında takılırken eşşek kadar uçan hamam böceği nin teyyare gibi içeri girmesi. annenin çağrılması. ilaç sıkarken annenin ölümden dönmesi ama bu uçan hamam böceğine bir bok olmaması.
aşırı terletmesi.
minibüs ve otobüslerdeki o leş gibi ter kokusu.
uçan hamam böcekleri için annesini çağıranları öğrenmemizi sağlaması şüphesiz.
geceleri uykusuz kalıp olmayacak hayallere dalmaktır.
sürekli ter içerisinde kalmaktır.
sürekli ıslak sünger modunda olmamızı sağlaması.
sicaktan yapis yapis gezmek. bi parmagim digerine yapisiyo. bu nasil is arkadas?
koltuk altı kıllarını uzatamamak.
koltuk alti terlemesi.
yün yorganın ağır,ezici ve kollayıcı şefkatinden mahrum kalmak.
komple desek yeridir. nefret ediyorum şu mevsimden. keşke yıllar 3 mevsimden en çokda sonbahardan ibaret olsa.
sıcak sıcak sıcak.
sinek, terli insan dolu dolmuşlar, çalışmada olan yollar, yaz okulu.
(bkz: duşa soktun kardeş)
sivrisinek ve sonrasında kaşınan yerlerin kötü görünmesi. örn: etek veya elbise giyememk.
terliğin ve donunun araya kaçması ee diyeceksin kışın kaçmıyor mu ? kaçıyor. eeahm.yazın bir başka.
samsun'da yaşıyorsanız eğer yapış yapış yapan nemi yeterli.
saçları sık olanlar için, saç telleri arasında yoğunlaşan sıcak hava kütlesi. insanın güneş ışığının olduğu heryerden kaçası geliyor sözlük. (bkz: çok sıcak lan)
güneş ışınlarının göze tecavüzüyle uyanmak , sıcaktan makyajın akması, sabah artiz gibi çıktığınız eve berduş gibi dönmek.
kapı pencerenin açık olmasından dolayı bilgisayarın ışığına gelen küçük kara sinekler.
(bkz: göt terlemesi)

ve tabi koltuğa uzun süre yaslandıktan sonra sırtının süngere dönmesi.

edit : eksi oy geldiğine göre bu durumdan hoşnut olanlar varmış *

(bkz: işte buna gülerim)
(bkz: ismail türüt gibi terlemek)
yaz mevsimini sevmem. yani sevmediğim kanısına vardım. Çünkü ;nemden yapış yapış olan vücut beni çileden çıkarıyor. ne kadar duş alsakta yine ve yeniden terliyor ve yapış yapış oluyoruz.
terden yapis yapis olmak.
turkiyede her dilediginiz an soguk bi bira icememek.