bugün

sonbahar. yağmur hep yağsın. elektrikler kesilsin. evde çikolata olsun. klasik müzik çalsın.
ne yaz ne kış...şu günlerin hava sıcaklığı 365 gün sürse itiraz etmem...
çok soğuk değil, ince bir hırka ile idare ediliyor, çok sıcak değil terden gebermiyoruz...
en sevdiğim hava sıcaklığı...her şeye müsait...her şeye...
bahar gibi bi mevsim varken yaz, kış muhabbeti yapanları anlamıyorum.
donmaya, yanmaya ne kadar da meraklılar ha...
Kış mevsiminin asilliği, ağırlığı yaz mevsiminde yok. Misal o göt kesen soğuklarda balkonda titreye titreye sigara içmek paha biçilemez bir eylemdir bana göre. Yaz mevsiminde ancak bol bol isyan ediyoruz sıcaklardan ötürü. Kış iyidir iyi. Pozisyon temiz yani, maşallah. *
kış abi kış. en iyisi kış. soğuk dediğin bir kaban bir bota bakar. ama bu gevur amı sıcakları öyle mi? yatarken yıldız gibi kollarımı bacaklarımı ayırarak yatıyorum ki etim etime değip de vücut hararet yapmasın diye.
bence yazın da kışın da ayrı bir güzelliği var. ikisi de ayrı güzeller ancak yazın daha rahat oluyor.
Tam ortası. Bahar
Bahar ayları bir tanedir, aşktır.
yüzmeyi seven bir kişi için yaz, yağmuru seven bir kişi için sonbahar, soğuğu seven bir kişi için kış, ılık havaları seven bir kişi için ilkbahardır. bence hepsi.
Yeşerip yaşamak için ilk bahar,
Yanarak bitmek için yaz,
Toprakla bütünleşmek için sonbahar,
Donarak gitmek için de kış..
sonbahar sonuna doğru henüz kış gibi rüzgarlı kuru soğuk gelmeyen, yağmurlu havalar. Tabii doğuda marmarada karadenizde bu aylarda hava böyle geçmiyor, ege sınırları içindeyken böyle diyelim.