1. 1.
    Bir bilgisayarda donanıma hayat veren ve bilgi işlemde kullanılan programlar, yordamlar, programlama dilleri ve belgelemelerin tümü.
    2 ... atan alir spor
  2. 2.
    ingilizcesi software olan kelime
    +işletim sistemleri ve uygulama yazılımları olarak ikiye ayrılabilir.
    2 ... dopdop
  3. 3.
    donanım ile iletişim kurmamızı sağlayan bilgisayar birimi.

kullanıcı sabit diske sorar,
    abi kapasite durumu nedir? süper bi program var. yükleyebilecek miyim?
    2 ... oylumunelumune
  4. 4.
    bilgisayarın kimyasal yüzü. fiziksel olanı için, (bkz: donanım).
    1 ... devilscry
  5. 5.
    bilgisayarın görevlerini yerine getirebilmeleri için onlara verilen tüm bilgiler ve komut listeleridir.
    genel olarak en çok kullanılan yazılım windows'dur.
    1 ... yett
  6. 6.
    Mühendislerin aptal bi makinenin anlaması için kafa patlatarak ve zaman harcayarak yazdıları kompozisyon... pahalı bişey olduğundan olsa gerek genelde tümünün korsanı mevcuttur...
    ... srjmaccus
  7. 7.
    bu işte bilinmesi gereken önemli şeylerden birisi; makinalar aptaldır. onları zeki sanan, makinalardan daha da aptaldır. onlara zekice işler yaptıran sizlersiniz. *
    1 ... xelamony
  8. 8.
    Bilgisayarınızdaki fiziksel tüm unsurlar donanım adını alırken, geri kalan her şey yazılım olarak nitelendirilir. Sade bir ifadeyle, yazılım donanıma "nasıl davranacağını" ve hangi işlemleri yapacağını anlatır. Kelime işlemci programlar, bilgisayarınız açıldığında CD sürücünüzü, sabit sürücüleri, RAM'i tanıyan BIOS; işletim sistemi, web tarayıcınız, virüslerin kendileri, antivirüs programları hep birer yazılımdırlar.Her yazılım her bilgisayarda çalışır mı? Bilgisayarda hangi işletim sistemi kurulu olduğundan bağımsız şekilde çalışabilen yazılımlar üretebilse de, pek çok yazılım tek bir işletim sisteminde çalışacak şekilde üretilir. Ayrıca her yazılımın çalışmak için gereksinim duydupu farklı donanım özellikleri olabilir ve bu donanıma sahip olmayan bilgisayarlarda bu yazılımı çalıştırmak mümkün olmayabilir.
    1 ... esuma
  9. 9.
    el emeği göz nuru ürünler.
    ... karda yuruyen adam
  10. 10.
    yazılimcilarin işine yarayabilecek bir de sözlük platformu vardir buyurun burda link: http://yazilimsozluk.com/ pek gireni ilgileneni yokdur ama sağlam platformdur yazılımcılarin takip etmesini öneririm.
    ... gomacan