1. 1.
  Yazarken kağıtta yağ gibi kayan, elinize tam oturan ve yazdıkça yazma isteği uyandıran, yazıyı daha da güzelleştiren kalemler.
  Uçlu kalemlerde bence en keyiflileri 0.5 ile yazılanlar: Faber Castell grip 1345 ve Rotring tikky. Henüz denemedim ama Rotring 500'ün de bu konuda keyifli olduğunu düşünüyorum.

  Mürekkepli kalemlerde ise iğne uçlu kalemler bu konuda oldukça başarılı. benim en sevdiğim kalemlerden birisi ( çok sevdiğim ilkokul öğretmenim kullanırdı. Çok güzel yazısı vardı ve ona özenip onun gibi yazmaya çalışırdım ) dong-a my-gel 0.5 mm olanı. Bir diğeri ise artline'ın kalemleri.
  4 -1 ... bikini bottom 2
 2. 2.
  - rotring 500

  - faber castell tk fine vario l

  ve şaşırtıcı bir şekilde:

  - pritt iron line 3707

  şaşırtıcı çünkü 15-20 lira gibi bir fiyatı vardı yanlış hatırlamıyorsam ben aldığımda. üstelik yağ gibi akıyor. haliyle fiyat/performans oranı son derece düşük, kaliteli bir kalem diyebilirim.
  3 ... 10610
 3. 3.
  Uçlu kalemlerde; Çok miktarda rotring tikky eskitmiş birisi olarak o kalemlerde kronik uç kırma problemi oluşuyor. Son 2 yıldır pensan IQ plus kalemi kullanıyorum. Kullanımı konforlu, yazarken saatlerce kompozisyon yazma isteği uyandırıyor.
  Lisede bir hocam scrikss in metal bir kalemini hediye etmişti, çok uzun yıllar kullandım kaliteli ve sağlam bir kalem. sonra kaybedince üzülmüştüm.
  Tükenmez kalemlerde marka aramıyorum, satınalma hangi kalemi aldıysa ondan kullanıyorum.
  1 ... ucan su tospasi