1. 1.
  bir Friedrich Nietzsche tezi.

  nietzsche daktiloyu ilk kullanan felsefecilerden biri. dolayısıyla nietzche'nin daktilo kullanmaya başlamadan önceki yazıları ve daktiloyla yazdıkları arasında bariz bir üslup ve içerik farkı ortay açıkmış. kendisi de bu sözü söylemiş.

  (bkz: yazı araçlarımız düşüncelerimizi etkiler)

  insanın aklına hemen şu geliyor, acaba sevgili nietzsche daktilo kullanmak yerine kalemle yazmaya devam etseydi günümüzde yine bu kadar bilinir miydi?
  3 ... serdarsl06
 2. 2.
  Alışık olmayan bünyeye felsefe iyi gelmiyormuş anlaşılan.

  Yine kimse s.klemedi.
  1 ... serdarsl06
 3. 3.
  doğrudur. şu "mesaj"dan başlayıp "meme"e evrilen yazı anlayışı neslin düşünme şeklini temelinden dinamitlemiştir.

  o babalarımızın zamanındaki "giriş-gelişme-sonuç" akışı kıyma makinesinden geçmiş bu yüzden hakkında konuştuğu şeyin ön koşullarını, gelişimini ve kapsamlı neticelerini gözönünde bulunduramayan, neden sonuç bağı kurulmamış tek cümlelik sloganlarla hayatını sürdüren (x kötü, y kırmızı o yüzden çirkin, z uzun o yüzden doğru) toplumlar ortaya çıkmıştır.

  bunun en önemli nedeni iletişim ortamının sınırlılığı ve hızıdır.
  2 ... gemideninmem
 4. 4.
  dusunceyi etkilemese bile ifadeyi etkiler.
  2 ... cali gula
 5. 5.
  yazarken sayfaya odaklanmaktan gözleri yanmaya başlamış ondan dolayı da daktilo kullanmaya başlamıştır. daha da sonra daktiloyla yazmayı bırakmıştır. ruh halinin bir araç sayesinde değiştiğini iddia etmek onun bir tezidir. nietzche 'yi bağlar .adı üstünde tezdir. antitezi vardır. hawking gözleriyle ve ' kablosuz telepati' sistemiyle yönlendirdiği bilgisayar sayesinde yazabiliyor ve etkilendiği tezini öne sürmüyordu.
  1 ... kurtkedisi