bugün

Deniz evinin sikerteceği karşılaştırmadır.
Deniz evi cidden mantıklı olsa, denizin dibinde evi olan antalyalılar yazın yaylaya taşınmaz. Kendimden biliyorum, antalyada yazı geçirmek bi vakitten sonra sıcaktan erimeye sebep oluyor.
50-60'ına kadar deniz evi ister insan. Sonra sese gürültüye sıcağa tahammül edemez ve yayla evi ister. Kuru serin hava, sessiz.
Yaylada deniz evi.
Yayla evi ve önünde havuz. Havuz olsun bizim olsun.
Gençken yazlık, yaşlanınca yayla evi gerekir.
Hem deniz hemde yaylada evi olan biri olarak açıklama yapayım. Yaz sıcağı gelir gelmez haliyle turistler de dolunca direk yaylaya kaçıyoruz. Kışın da yayla bumbuz olunca hemen sahile taşınmaca.
Çocukluktan beri Yayla işlerimiz olur dededen geçme, deniz zaten sıcak güneş e röntgencilik gibi bir alışkanlığım olmadığı için Yayla diyorum.
gerçekten kararsız kaldığım versus.
eğer arazi işini halledebilse idim, ciddi anlamda küçük ve birkaç odalı bir yayla evi yaptıracaktım yalnız.

sanki yayla evi biraz daha ağır basıyor gibi.
bir de şu var ben yayla evinde havuz olsun istemem, temaya aykırı bir kere.

bol ağaçlık, bol oksijen, bol yeşillik isterim.
küçük de olsa uğraşabileceğim kadar bir bahçe isterim. bahçesini banklar, salıncaklarla donatayım isterim.
bu soruya sadece beni kızdıran köy sevdalısı babam yayla der diyodum da hepiniz köylüymüşsünüz neyse.
Tercihe göre değişen versustur. Benim için yayla evidir.
Bir 40 yaş üstü için yayla evi teke tek de hepsini döver.
ikiside olmadığı için seçme şansım olmayan versus, real hayatta önce ikisindede az bile olsa konaklamak lazım, onun için bir seçim yapamayacağım.
güncel Önemli Başlıklar